Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Nejchladnější víkend letošní zimy? Při těchto teplotách vám zamrznou teploměry

Zdroj: Profimedia
předpověď počasí
Česko má před sebou zřejmě nejchladnější víkend letošní zimy – arktický vzduch srazí nejnižší noční teploty při zmenšené oblačnosti až k -20 °C a také nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat hluboko pod bodem mrazu. Během víkendu se arktický vzduch dostane i do Řecka a Turecka - i tam bude na severu území sněžit, uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. Jaké počasí tedy očekávat?

„I přes to, že i nadále očekáváme celodenní mrazy, led na přírodních nádržích ještě o víkendu nemusí být bezpečně zamrzlý. Může za to sněhová pokrývka, která působí jako termoizolátor. Výška bezpečného ledu pro pěší se pohybuje na 10 cm a více, pro bruslení je ideální šířka ledu alespoň 15 cm,“ řekla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

pátek bude skoro jasno až polojasno, pouze na severu a severovýchodě území až oblačno a ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty –10 až –5 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem –13 °C.

sobotu bude polojasno, na severu území až oblačno a místy sněhové přeháňky. Ranní teploty –11 až –15 °C, ojediněle až –20 °C. Nejvyšší denní teploty –7 až –3 °C.

neděli bude jasno až polojasno, na severovýchodě až oblačno a místy sněhové přeháňky. Ranní teploty –10 až –14 °C, místy až kolem –18 °C. Nejvyšší denní teploty –8 až –4 °C, na jihovýchodě kolem –2 °C.

Související články

Další články