Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nejčernější scénář podle Flegra: Totální lockdown nepomůže, za 20 dní se bude umírat ve velkém

Nejčernější scénář podle Flegra: Totální lockdown nepomůže, za 20 dní se bude umírat ve velkém
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
koronavirus
Každým dnem přibývá v Česku více a více nově nakažených koronavirem. Vláda proto přijímá opatření, která nejsou úplně všem po chuti. Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr (62) si však myslí, že razantnější opatření by se měla zavést hned. Podle něj však exponenciálnímu růstu mrtvých nelze zabránit ani kompletním lockdownem.

V minulých dnech denní přírůstek nově nakažených většinou přesáhl 1000. Ve středu denní nárůst nově nakažených poprvé přesáhl 2000 Vláda kvůli rychlému růstu zavádí nová opatření, která mají šíření zpomalit. Jenže s nimi mnoho lidí nesouhlasí. Především se jim nelíbí, jak jsou opatření chaotická

Podle Flegra se bude umírat

Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr však míní, že by se mělo zavřít úplně všechno, a to nejlépe hned. Z jeho slov vyznívá, že covid-19 je mnohem větší hrozbou, než si mnozí myslí. Flegr se navíc domnívá, že do dvaceti dnů začnou někteří nakažení umírat, a tomu se už nedá zabránit.

"To, že nemáme moc mrtvých lidí a pacientů v nemocnicích, je dané jenom zpožděním, které je zhruba desetidenní pro počty lidí v nemocnici a více než 20denní pro umírající. Ti lidé, kteří za dvacet dní budou umírat, ti jsou už dnes nakažení a jejich smrti těžko zabráníme," upozornil evoluční biolog.

Ačkoli Flegr volá po okamžitém uzavření všeho, také zastává názor, že ani lockdown nám už nepomůže. "I kdybychom udělali totální lockdown jako na jaře, tak budou exponenciálně růst počty hospitalizovaných v nemocnicích a také počty mrtvých. Odhaduji, že přehlcení nemocnic už zabránit nemůžeme, to bychom museli vše zavřít nejpozději minulý týden," uvedl.

Parazitolog pak doplnil, že pokud se budou účinná opatření nadále odkládat, mrtvých bude jen přibývat. "Čím déle však budeme odkládat účinná opatření, tím více bude přibývat mrtvých, a to násobně. To, že se teď čeká, až bude po volbách, je trestuhodné a bude nás to stát tisíce mrtvých," dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy