Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nejčastější make-upové prohřešky. Čím si, děvčata, podkopáváte nohy?

Pozor na váš make-up, méně znamená více!
Zdroj: Profimedia.cz

Ženy, přiznejme si to. Většina z nás používá make-up a také většina se občas dopustí nějakého toho přešlapu, který z nás udělá nevkusnou Máňu místo královny. Přitom docílit přirozeného make-upu, který jemně zdůrazní naši krásu a křivky obličeje, je tak jednoduché! Stačí si jen uvědomit ty největší chyby, které ve svém líčení děláme.

Určitě jste někdy viděla na ulici dívku, která měla tmavý make-up, černé oči á la panda a rozhodně ji make-up nedělal krásnou, spíš naopak. To jsou jedny z chyb, které občas ženy zbytečně dělávají a podkopávají si tím nohy i tam, kde by to nečekaly. Například při pracovním pohovoru. Proto je důležité si chyby uvědomit a vyvarovat se jich. A jaké jsou tedy nejčastější chyby v líčení?

1. Špatný odstín make-pu

Make-up by měl co nejvíce korespondovat s vaší pletí, nevybírejte si moc tmavý ani moc světlý. Ať nakupujete make-up v drogerii, nebo parfumerii, je těžké si vybrat správný odstín v umělém světle zářivek. Nejlepší je, když si trochu make-upu dáte na hranu čelisti, rozmažete a půjdete se podívat, jak výsledek vypadá na denním světle. Ženy, co zkoušejí odstín na ruce, si pak často vyberou špatný a vypadají tak, jak vypadají.

2. Nekvalitní make-up

Nekvalitní make-up vám po chvilce zoxiduje, což znamená, že ztmavne, dělá vám fleky po obličeji, zdůrazňuje suchá místa, na pleti nevydrží, jednoduše katastrofa. Smutnou realitou je, že nekvalitní make-upy se nejčastěji objevují mezi těmi levnějšími značkami v drogerii. Věřte nám, že make-up za stovku vás rozhodně krásnou neudělá. V takovém případě je možná lepší nepoužívat žádný nebo zainvestovat do trochu dražšího, nebo si koupit tónovací krém, ty jsou na tom o něco lépe. Jestli chcete zjistit, které make-upy jsou O.K., doporučujeme projet recenze kosmetických blogerek.

3. Nános řasenky

Dámy, prosím vás! Řasenky opravdu stačí jedna vrstva. Netřeba si dávat více. Potom to místo řas vypadá na slepeného pavoučka, který se vám usídlil v oku.

4. Absence tvářenky

Dost žen tvářenku nepoužívá a je to velká škoda. Trocha tvářenky vám dodá zdravou barvu a i když jste celou noc flámovala, budete vypadat odpočatě. Růžové tvářičky jsou známkou zdraví.

5. Příliš tvářenky

Opakem toho je zbytečný nános tvářenky. Je to sice skvělá věc, ale jako Marfuška vypadat opravdu nemusíte. Doporučujeme štětcem nabrat tvářenku, sklepat, aby toho na štětci nebylo moc, poťapat trochu po tvářích a pak štětcem rozetřít. Tak budete mít kontrolu, kolik si toho dáváte.

6. Mrtvolná barva rtů

Používání tělové rtěnky se objevilo už kdovíkdy a pravdou je, že drtivé většině žen to absolutně nesluší. Není totiž nude jako nude. Hodně dívek si plete přirozenou nude rtěnku s korektorovou béžovou barvou, kterou když se pak nalíčíte, vypadáte spíš jako mrtvola, kterou vytáhli po třech dnech z vody.

7. Špatně rozmazaný make-up

Není horší pohled, když ráno vidíte tvář ženy, na které jsou vidět ještě otisky prstů z ranního roztírání. Nejlepší způsob, jak se tomuto nešvaru vyhnout, je zainvestovat do kvalitního štětce, který krásně rozetře make-up za vás.

8. Slité oční stíny

A jsme zase u té nekvalitní kosmetiky. A to nemluvíme pouze o levných stínech. V jednu slizkou čárku se občas slévají i ty stíny, za které jste dala více než čtyřmístnou částku. Vyřeší to báze pod oční stíny, se kterými se teď na trhu roztrhl pytel.

9. Černá tužka na oči

Jestliže jste světlý nebo i světle hnědý typ, netřeba používat tvrdou černou tužku na oči. Úplně nejhorší, co můžete udělat, je si ráno pod oči namalovat černou čáru a myslet si, jak vypadáte svěže. To byste nevěřila, jak černá barva zdůrazňuje únavu a zmenšuje velikost očí. Když tak doporučujeme sáhnout po hnědé nebo po šedé barvě.

Související články

Další články