Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Nejčastější chyby při dodržování keto diety. Pět nejčastějších důvodů, proč se většině lidí nedaří zhubnout s oblíbenou keto dietou

Nejčastější chyby při dodržování keto diety. Pět nejčastějších důvodů, proč se většině lidí nedaří zhubnout s oblíbenou keto dietou
Zdroj: KetoDiet
hubnutí

Většina známých diet zahrnuje půst, počítání kalorií a pocit nepohodlí v průběhu celého procesu. Chuť na výborná jídla se u těchto diet nesnižuje, naopak dochází k jejímu zvýšení. Keto dieta však dává příslib, že si budete moci dát cokoli, aniž byste museli počítat kalorie. Budete spalovat tuky bez potu v posilovně a přitom si zachováte hodně energie po celou dobu hubnutí.

Co dělat, když kvůli nadváze a tuku nevypadáte a necítíte se dobře?

Z výzkumu předních odborníků na zdraví a pohodu vyplývá, že nejlepším řešením pro vytvarování těla a úbytku hmotnosti je keto dieta.

Bez půstu, pocitu hladu a hromadění tuku…

To vše je možné! Keto dieta vám umožní vychutnat si svá oblíbená jídla, zhubnout a mít přitom energii.

Jedním z hlavních důvodů, proč se většině lidí pomocí keto diety zhubnout nedaří, je to, že ze svého jídelníčku příliš rychle vyloučí sacharidy a cukry, což tělu způsobí šok.

Pokud chcete bezproblémový a zdravý přechod na keto dietu, se kterou rychle a snadno zhubnete (a dlouhodobě si udržíte zdravou váhu), přečtěte si tento článek o nejčastějších chybách, kterým byste se u keto diety měli vyvarovat.

Chyba č. 1 Spěch

Internet a televize jsou plné příběhů o tom, že keto dieta může při správném postupu ukrojit deset kilogramů nebo i více. Stovky tisíc žen a mužů po celém světě s tímto způsobem stravování úspěšně zhubly. Účinek keto diety je prokázaný a výsledky hovoří samy za sebe. Lidé vypadají úplně jinak a navždy se rozloučili s měkkými pažemi, kulatými stehny a faldíky.

Než se ale do hubnutí s keto dietou pustíte, měli byste pamatovat na to, že bez hlubších znalostí a dohledu profesionálního odborníka na výživu může váš pokus o hubnutí s keto dietou dopadnout hůř, než si dokážete představit. Podle předních odborníků na zdraví staví úspěšná keto dieta na odborných znalostech. Keto dieta bez plánu je krátkodobé řešení, které pravděpodobně nepřinese žádné výsledky.

Co se může stát, pokud zahájíte keto dietu bez promyšleného plánu, který je vhodný pro vaše tělo?

-Budete i nadále jíst cukr a sladkosti, protože nemáte znalosti a nevíte, jak si připravit zdravé dezerty. Kromě toho budete pravidelně pociťovat nedostatek energie a budete jej kompenzovat konzumací nezdravých sladkostí.

-Mezi jídly si budete dávat malé svačiny a dobroty, protože váš stravovací plán nezajišťuje všechny potřebné živiny, takže budete mít neustále hlad.

-Hmotnost neklesne; naopak se může zvýšit.
Přední odborníci na výživu místo toho doporučují držet se profesionálního plánu přizpůsobeného vaší osobě, který je vytvořen na základě vašeho typu těla, věku, stravovacích návyků a zdravotního stavu.

„Vyhledejte radu odborníka, který vám vysvětlí, jak keto dietu správně dodržovat, abyste se vyhnuli zdravotním rizikům. Vyberte si cestu, která vám ušetří peníze i čas, ale neohrozí vaše zdraví!“

Chyba č. 2 Nedostatek vitaminu B

Už jste se setkali s pocitem únavy po omezení příjmu sacharidů? Důvodem může být nedostatečné množství vitaminu B.

„Vitaminy skupiny B se většinou nacházejí v celozrnných výrobcích,“ vysvětluje doktor Blackwell. „Nedostatek těchto vitamínů může způsobit únavu, snížení množství energie a zpomalení procesu hubnutí.“

Pokud je však váš keto plán dobře promyšlený, přijmete hodně vitamínu B a dalších vitamínů z potravin, které jdou ruku v ruce s keto dietou. Musíte jen správně jíst, abyste tělu dodali všechny živiny a vitaminy v potřebném množství.

Mezi keto potraviny se například řadí maso, vejce a mléčné výrobky. Zkombinujte je se semínky, ořechy nebo například špenátem či brokolicí a plnohodnotné jídlo je na světě.

Ale co když jste stále unavení? Poraďte se svým lékařem o užívání doplňku stravy s vitaminem B, který pomáhá přeměňovat živiny na energii a snižuje míru únavy.

Chyba č. 3 Nadměrná konzumace sacharidů

Účinnost keto diety v každém věku spočívá v ketóze. K tomuto stavu intenzivního hubnutí dochází v případě, když tělo začne místo sacharidů využívat jako primární zdroj energie vlastní tuky. Tento faktor může při správném postupu výsledek hubnutí zdvojnásobit.

Aby však ketóza nastala, musíte omezit příjem sacharidů způsobem, který je bezpečný pro vaše zdraví.

Nadměrná konzumace ovoce je jedním z nejčastějších příkladů. Možná vás napadá, že konzumací ovoce si dopřáváte zdravé jídlo, ve skutečnosti však bráníte vzniku ketózy.

Doporučené množství sacharidů v keto dietě odpovídá asi 5 % našeho celkového kalorického příjmu. Na začátku keto diety může být takové snížení sacharidů obtížné. To je ovšem normální. Je nicméně nezbytné k dosažení a udržení ketózy. Jedině tak můžete začít hubnout 15 a více kilogramů.

Po prvních sedmi nebo čtrnácti dnech se tento proces stává snazším, protože si vaše tělo začíná zvykat, takže rozhodně stojí za to vytrvat.

Jak zajistit, abyste s keto dietou dosáhli svých cílů?

Zvažte monitorování svého příjmu živin pomocí aplikace Certified Keto Diet.

Chyba č. 4 Nadměrná konzumace bílkovin

Bílkoviny jsou nepostradatelným zdrojem živin, ale jejich nadměrné množství může vést ke zdravotním problémům a zpomalení procesu hubnutí. Keto dieta spočívá v konzumaci většího množství tuků místo sacharidů a jen mírně zvýšeném příjmu bílkovin.

Nepoužívejte však keto dietu jako záminku ke slupnutí slaniny a steaků dle libosti. Pamatujte, že hlavním cílem keto diety je vstřebat zdravé tuky ze zdrojů, jako jsou ořechy, máslo, olivový olej a avokádo. Myslete tedy na to, že každý keto pokrm potřebuje vyvážené množství zdravých tuků. Zároveň byste měli kontrolovat i příjem bílkovin.

Chyba č. 5 Nedostatečná konzumace vlákniny

Ovoce a celozrnné produkty jsou bohaté na vlákninu. V keto dietě jich však nesmí být mnoho. Musíte tedy pečlivě dbát na to, abyste získali přesně takové množství vlákniny, jaké během dne potřebujete.

Doktor Blackwell tvrdí: „Vláknina je nezbytná pro regulaci trávení, hladu a sytosti. Vláknina pomáhá dodat dlouhotrvající energii a stabilní hladinu glukózy v krvi.“

Vláknina je jinými slovy v keto procesu velmi důležitá. Pokud ji nepřijímáte v dostatečném množství, můžete pociťovat hlad, a nebo právě naopak se přejíte a zničíte odvedenou práci. Nejjednodušší způsob, jak dodat tělu vlákninu, je jíst více zeleniny, včetně té zelené. Řiďte se tímto snadným pravidlem: čím tmavší barva, tím líp.

Neradi konzumujete zeleninu v každém jídle? Můžete vyzkoušet doplňky stravy s vlákninou.

Chyba č. 6 Prokletý Google

Na internetu je spousta napodobenin, úprav a vymyšlených keto receptů a nikdo nenese odpovědnost za důsledky jejich používání. Takové množství informací člověka snadno zmate a navodí dojem, že keto dietu lze dodržovat s recepty vyvěšenými na internetu. Bohužel se to může ukázat jako chyba, která může být zdraví nebezpečná, protože úspěšná keto dieta se neomezuje pouze na snížení příjmu sacharidů.

S hubnutím pomocí keto diety se pojí několik předpokladů, které můžete nejlépe splnit s plánem vytvořeným odborníky. Online recepty, které tvrdí, že jsou keto, jsou často zdravé jako jednotlivá jídla. Když je však zkombinujete, mohou vést k nutriční disproporci, která negativně ovlivňuje hubnutí.

Nezačínejte s keto dietou bez pomoci a znalostí odborníků, zvláště pokud neznáte odpovědi na následující otázky:

-Kolik kalorií musím přijmout, abych místo svalů ztratil/-a tuk?
-Kolik kilogramů bych měl/-a týdně zhubnout, aby to bylo zdravé?
-Které zdravé potraviny jsou ve skutečnosti kalorické bomby?
-Které potraviny jsou chutné navzdory tomu, že neobsahují cukr?
-Jak mohu přijmout dostatek vlákniny, aniž bych překročil/-a limit pro sacharidy?
-Jak vstřebat dostatečné množství minerálů a vitaminů, aby tělo mělo dostatek spánku a více energie, zatímco budu hubnout?
-Kde najdete odpovědi na tyto otázky a jak můžete s keto dietou rychle zhubnout?

Řešení pro rychlé snížení hmotnosti a menší velikost oblečení
Nejjednodušším řešením je odborníkem sestavený personalizovaný stravovací keto plán, který zohledňuje váš věk, typ těla, stravovací návyky a zdravotní stav. Můžete jej získat na svém počítači či telefonu během 3 minut.

Tento plán vám s velkou pravděpodobností pomůže zhubnout 10 a více kilogramů chytře a rychle.


Tito lidé takový plán na míru dodržovali po dobu nejméně 20 dnů a výsledky šokovaly nejen je…Začněte vyplněním tohoto 2minutového dotazníku a zjistěte, kolik kilogramů zhubnete se stravovacím keto plánem sestaveným vám na míru za pouhých 20 dní.

Pusťte se do toho nyní!

Související články

Další články