Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Nejbohatšími evropskými městy jsou Lucemburk nebo Bratislava! Na jakém místě skončila Praha?

Jak bohatá je Praha?
Zdroj: facebook.com
Lucemburk, Hamburk, Brusel, Bratislavský kraj a Londýn. To je top pětka nejrozvinutějších regionů v Evropské unii. Na jakém místě se umístila Praha? Informovali o tom zástupci Českého statistického úřadu.

Ani matka měst nepatří v Evropě mezi chudá města. Česká metropole se umístila v těsném závěsu za Londýnem, a je tak pátým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Jde o data z roku 2015.

Praha tak zvládla předstihnout, co se hrubého domácího produktu týče, města jako Paříž, Vídeň či Stockholm. Naopak před stověžatou perlou se už poněkolikáté umístil Bratislavský kraj. Slovenskému hlavnímu městu se zkrátka dlouhodobě daří lépe než Praze.

„Praha vyznívá velmi dobře z hlediska ekonomické výkonnosti. Kolem této pozice se udržuje dlouhodobě a v podstatě je na úrovni Londýna,“ sdělil místopředseda ČSÚ Marek Rojíček.

Zatímco Praha je na 182 procentech průměru celé EU, ekonomický výkon celého Česka byl loni na 88 procentech. Dobře se daří také Středočeskému, Jihomoravskému, Plzeňskému a Královéhradeckému kraji, které se všechny umístily nad 75 procenty.

Související články

Další články