Česká pobočka nejenže již dvakrát získala ocenění Cafe roku, ale nyní také Top of the rock za ukázkové vedení restaurace. Dostala se tak na špici všech Hard Rock provozoven po celém světě. Chief Billie předal českému osazenstvu cenu v podobě unikátní kytary se vsazenými křišťály, vyrobenou v USA v jediném kusu přímo pro tuto příležitost.

„Jsme neuvěřitelně hrdí na nasazení našich českých kolegů a měli jsme velkou radost, že jsme jim tuto cenu mohli předat,“ říká Billie. „Na návštěvu Prahy i ostatních evropských měst jsem se těšil, protože jsem se tak mohl potkat se spoustou tvrdě pracujících lidí v rámci Hard Rock International,“ dodává.

V roce 2007 koupil kmen Seminolů z Floridy značku Hard Rock International (HRI) včetně jejích hotelů, kasin a cafe. Pod Billieho vedením se podařilo upevnit postavení HRI jako nejznámější celosvětové sítě restaurací, hotelů a kasin pod jednou značkou. Celkově pod HRI spadá 202 provozoven v 64 zemích, a to včetně 21 hotelů a 10 kasin. Pobočky Hard Rock Hotels & Casinos lze nalézt v podstatě všude, od Bali k Panamě a od Macaa k San Diegu. Značka tak rychle expanduje po celém světě, nejnověji např. v oblasti Goa, v Dubaji, Los Cabos, Šen-čen nebo Chaj-kchou. Hotely a kasina se nacházejí na lukrativních místech s výhledy na město nebo v rezortech, a to s jediným cílem – přinést návštěvníkům nepřekonatelný zážitek.

V roce 2014 Hard Rock za velké pozornosti otevřel Hard Rock Hotel Ibiza, který se stal středobodem tamního regionu a přilákal více než 2500 fanoušků k oslavám. Kromě hudebních a zábavních aktivit Hard Rock Hotel Ibiza nabízí také největší tamní lázně a je také domovem Sublimotion, nejdražší restaurace na světě. Toto členění značky vyvolalo ve světě značný rozruch a hotel tak slaví úspěchy.

K podpoře stávajících a objevování nových hudebních interpretů po celém světě pak HRI během roku 2014 uspořádal víc než 28 000 koncertů. Vycházející umělci pak mohou najít štěstí v celosvětové soutěži kapel Hard Rock Rising, díky které mohou přijít do styku se známými hudebními jmény a dostat se do povědomí mnohých hudebních fanoušků.

Kmen Seminolů byl průkopníkem v zavádění hazardních her indiánskými kmeny v USA, počínaje otevřením vysokosázkové herny v roce 1979, jejíž výhry často šplhaly až ke 100 000 dolarů. Další kasina posléze následovala. Celý proces, během kterého se kmen stal naprosto soběstačným, a tedy nezávislým na státních dotacích, probíhal právě pod vedením Jamese E. Billieho. Ten byl v letech 2011 a 2015 znovu zvolen jako předseda kmene Seminolů z Floridy a nyní předsedá pětičlennému kmenovému představenstvu, které kmen řídí. Kmen má také svou ústavu a parlamentní systém a je jedním z 566 indiánských kmenů oficiálně uznaných americkou vládou.