Trendy
Ano, šéfe! Zrádci 2025 Love Island 2025 Filip Turek

Nejbohatší Češi 2023: Žebříček posunul dopředu Křetínského, Kellnerová zchudla, Babiš si polepšil

Forbes zveřejnil nový seznam nejbohatších Čechů
Zdroj: koláž eXtra.cz / Profimedia.cz, se souhlasem TV Nova, Herminapress
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
nejbohatší češi

Podle aktuálního žebříčku magazínu Forbes zůstává na čele seznamu nejbohatších Čechů Renáta Kellnerová, dědička PPF, s rodinným majetkem v hodnotě 378 miliard korun. Následuje ji Daniel Křetínský, většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH), jehož jmění činí 210,9 miliardy korun. Tím se posunul o dvě příčky výše ve srovnání s loňským žebříčkem. Na třetí pozici se nachází Karel Komárek, vlastník investiční skupiny KKCG, s celkovým jměním 185,6 miliardy korun.

Forbes dále uvádí, že na dalších pozicích žebříčku figuruje Pavel Tykač, majitel Sev.en Energy, s 183,3 miliardy korun, a Andrej Babiš, bývalý premiér a předseda ANO, s 170,1 miliardy korun.

Magazín zdůraznil, že majetek Renáty Kellnerové klesl o 4,9 miliardy korun, zatímco jmění Daniela Křetínského vzrostlo o 92,3 miliardy korun a Pavla Tykače o 99,3 miliardy korun. Hodnota jmění Karla Komárka poklesla o 4,6 miliardy korun, zatímco Andrej Babiš si polepšil o 62,3 miliardy korun od loňského října.

Majetek za 2,5 bilionu korun

V top desítce najdeme také realitního podnikatele Radovana Vítka, zakladatele Alzy Aleše Zavorala a spoluzakladatele Avastu (dnes součástí skupiny Gen – pozn. red.) Pavla Baudiše. Nově se na deváté a desáté místo probojovali zbrojař Michal Strnad s 45,9 miliardy korun a Jaromír Tesař, vlastník Energo-Pro, s 40,6 miliardy korun.

Celkový souhrnný majetek stovky nejbohatších českých podnikatelů dosahuje přibližně 2,5 bilionu korun, jak připomněly Hospodářské noviny.

Dokonalá past ve Zrádcích. Mia se neštítí ničeho, obelstila dalšího obětního beránka

Související články

Další články

Nejnovější kauzy