Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Nejbizarnější zákaz, jaký jsme kdy viděli: V Dubaji nechtějí pustit chudé řidiče na silnici, překáží totiž boháčům se superauty!

Dubaj, to je město, kde i policie vlastní Bugatti Veyron, nejdražší
silniční auto na světě.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Dubaj je město luxusu, mají tam levný benzín, levná auta, levné bydlení, ale to je proto, že jsou všichni díky zásobám ropy nadmíru bohatí. Ale i v Dubaji existuje chudá sorta lidí, která si nemůže dovolit každý měsíc kupovat nové porsche.

A pro ně nyní primátor Dubaje Hussain Lootah chystá poněkud podivný zákon, který by měl skoncovat s věčně ucpanými silnicemi, kde se to hemží samými superauty a vedle toho starými ojetinami. Dle jeho návrhu na silnici může vyjet jenom ten, jehož měsíční příjem nebude nižší než nově stanovená hranice, její výše ale ještě není zveřejněná.

V praxi by to mělo vypadat tak, že si auto bude moci koupit a vlastnit jenom ten, kdo překročí tuto minimální částku měsíčního příjmu. Primátor si tímto krokem slibuje, že se ucpané dubajské silnice trochu uvolní od ojetin a starých levných aut a zlepší se i pohyb a parkování v samotném centru města.

Trochu ale starostu podezříváme z toho, že chce, aby jeho město působilo reprezentativněji. Dubaj je jediné město, kde mají sedmihvězdičkový hotel a v policejních barvách jim jezdí Bugatti Veyron, nejdražší sériově vyráběné auto na světě, mokrý sen všech kluků a něco, na což obyčejný smrtelník vydělává deset životů a pak si to stejně nebude moci dovolit, protože provoz a pojistka stojí další vesmírné náklady.

A uznejte, že vedle takové parády vypadá dvacet let staré suzuki hodně divně.

Související články

Další články