Během natáčení žila ještě s manželem a dětmi na brněnském sídlišti. Jenomže během vysílání pořadu už bylo všechno jinak.

„S manželem už nejsme, rozvedli jsme se. Výměna se vysílala asi až rok a půl po natáčení, v té době už jsme spolu nebyli. Bylo toho hodně, každý jsme byli někde jinde. Co se týkalo dětí, tak to bylo v pohodě, ale co se týkalo nás dvou, to už nešlo vydržet,“ říká.

Čekali, že Výměna manželek zpestří jejich manželství, že si budou vzácnější. Ale upadající vztah už nemohlo nic zachránit. „Manžel byl takový, že se s ním nedaly trávit volné chvíle. Zaměřila jsem se na děti, protože s ním byla nuda. Pak už jsem nevěděla, co s tím člověkem dál. Do ničeho se mu nechtělo,“ dodává rozvedená Helena.

Teď má nového přítele, odrostlé děti a je spokojená. S druhou rodinou prý ukončila kontakty. Nebylo v tom nic dramatického, jenom se rozhodli, že to tak bude lepší.

„Řekli jsme si, že to nemá smysl. I když bychom si tu malou brali na jarní prázdniny, tak jí tím nepomůžem. Dostala by se do něčeho lepšího a pak by se musela vrátit zase zpátky. Když to nepozná, tak nebude vědět, o co přichází. Je to lepší,“ uzavírá Helena, které se po Výměně otevřela nová životní kapitola.