Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nehoda změnila Paole Antonini ve vteřině život, nyní pozitivitou inspiruje svět: V květnu ji potkáme v Praze

Zdroj: Instagram.com
+ Další 3 fotografie
Global Social Awards
Brazilská modelka Paola Antonini je výjimečnou inspirací pro miliony fanoušků z celého světa, kteří sledují její sociální sítě. Jen na Instagramu má 2,6 milionů followers. A její krása a neustálý úsměv nejsou jediné důvody, kterými si podmanila svět sociálních sítích. Každý den ukazuje, že i s vážným handicapem je možné žít svůj život naplno a užívat si vše, co nabízí. A že nejdůležitější je náš vlastní postoj, jak se svým životem naložíme.

Paole se život obrátil vzhůru nohama během silvestrovské noci roku 2014. Tehdy do ní nabourala opilá řidička a náraz jí rozdrtil nohu. Podstoupila řadu operací, které však nohu nezachránily a lékaři jí nakonec museli nohu amputovat. Do té doby byla pro mnoho fanoušků symbolem krásy, pozitivity a bohyní s neskutečným osobním kouzlem.

Žádaná modelka a hvězda sociálních sítí. Není divu, že téměř každý očekával konec její modelingové kariéry. Paola se ale s následky vyrovnala po svém. Otevřeně sdílela svůj příběh na sociálních sítích jen několik dní po nehodě. Rozhodla se, že protézu nebude skrývat a že se nevzdá svých snů ani plnohodnotného života.

Bolest proměnila v inspiraci a za to si získala ještě větší podporu fanoušků po celém světě. I s protézou je velice žádanou modelkou a její chuť do života je obdivuhodná. Většina lidí se s podobnou událostí v životě jen těžko vyrovnává. Traumatická zkušenost s amputací zanechává výrazné stopy nejen na těle, ale také na psychice. I proto je Paolina inspirace tak přínosná a populární nejen mezi handicapovanými.

Každý den sportuje, pravidelně surfuje, plave, tančí, věnuje se crossfitu a se svým přítelem cestuje křížem krážem po celém světě. Paola odhaluje svět handicapovaných ze zcela jiné stránky, než jsme zvyklí. Zbavuje ho mýtů a zažitých představ o omezeních života s amputací. Její příběh a přístup jsou jednoduše fascinující a pomáhají měnit společenský pohled a předsudky. Svůj Instagram plní fotkami, na nichž pózuje v plavkách, v sexy outfitech, na cestách, v tělocvičně i na módních přehlídkách.

Nyní má Paola Antonini jako jedna z 35 finalistů ankety Global Social Awards namířeno do Prahy na světové finále, kam se na konci května sjede více než 40 inspirativních social tvůrců z 19 zemí světa, každý s výjimečným příběhem, kterým si podmanil social svět.

Těšit se na ni můžete přímo na finálovém galavečeru 29. května ve Foru Karlín. Vstupenky na Pre-party Meet&Greet a finálový večer jsou k dostání v síti GoOut.

Související články

Další články