Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Nehoda Václava Jelínka z Luneticu, která skončila smrtí chodce: Zpěvák nadýchal a přišel o řidičák

Václav Jelínek z kapely Lunetic na snímku z roku 2015.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
NEŠTĚSTÍ

Hvězda kapely Lunetic Vašek Jelínek (43) o víkendu zažil to, čeho se bojí každý řidič: na dálnici mu pod auto skočil přebíhající chodec, jenž následkem nárazu skončil v dalším jízdním pruhu, kde ho přejel další vůz. Na následky zranění pak zemřel. Detaily deníku Blesk z oživování muže, který byl dle všeho z Ukrajiny, jsou děsivé. Kromě toho ale vyšlo najevo, že jeden z účastníků tragédie, řidič se stejným rokem narození jako Jelínek, nadýchal alkohol. Co řekla policie eXtra.cz?

Václav Jelínek: Smrt chodce při nehodě

K nehodě došlo na 44. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov. Muž vběhl na autostrádu u benzinky v Mladé Boleslavi, bohužel ale došlo k neštěstí. Tělo se nárazem odmrštilo od hondy zpěváka Václava Jelínka, který jel z koncertu moderátora Leoše Mareše, pod mercedes v pravém jízdním pruhu, který ho následně přejel. Proběhly pokusy o oživování, ale byly zcela marné.

Obecně platí, že pokud chodec vstoupí na dálnici, řidiči za něj nenesou zodpovědnost.

„Je na místě připomenout, že jakýkoliv prostor dálnice nebo rychlostní komunikace je pro chodce všeobecně zákonem jednoznačně zapovězen. Tedy na dálnici nesmí vstoupit ani člověk, který chce 'pouze' stopovat, a už vůbec ne osoba, která chce dálnici přecházet,“ upozornila policie již před časem.

Jenže situace dostává nový rozměr. Redakce Blesku, která informaci o nehodě přinesla jako první, původně tvrdila, že podle policie nebyl při dechové zkoušce zjištěný alkohol ani u jednoho z řidičů.

Skutečnost ale byla podle policie zcela jiná.

Řidič nadýchal alkohol

„Řidič, který se narodil v roce 1978, nadýchal 0,4 promile. Muži jsme odebrali řidičský průkaz. Šlo ale o orientační dechové zkoušky, nebudeme nic předjímat. Následoval samozřejmě odběr krve. Řidička druhého vozidla měla dechovou zkoušku negativní,“ prozradila eXtra.cz mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

„Budou se řešit samostatně dvě věci: pohyb osoby po vozovce a případné řízení pod vlivem návykových látek,“ doplnila.

Web CNN Prima News za „člověka řídícího pod vlivem“ označil přímo Václava Jelínka.

Jelínek mlčí

Samotný Václav Jelínek, který se narodil právě v roce 1978, opakovaně nebere telefon, zprávy s dotazy (i ohledně případného alkoholu v jeho krvi) si jen zobrazil, ale neodpověděl na ně. V neděli odletěl na dlouhodobě plánovaný zájezd na Ibizu.

Nicméně to, že při nehodě řídil právě on, potvrdil i manažer kapely Lunetic, který je s ním v kontaktu.

„Řeším spíš provozní věci kapely, k tomu se může vyjádřit jen přímo Vašek. Nechce se mi tomu ale věřit, protože po koncertě spěchali, odlétali na plánovanou krátkou dovolenou na Ibizu. Co jsem dostal informace, pán měl být údajně opilý a v černém oblečení, takže ho nebylo vůbec vidět. Vašek měl duchapřítomně strhnout auto na stranu, jinak by to byl čelní náraz a je otázka, jestli by tu ještě dnes byl i on s manželkou. A pár set metrů za nimi ve vedlejším pruhu jelo to druhé auto,“ sdělil eXtra.cz manažer Zdeněk Obhlídal.

Svědek: Snaha o záchranu

Množí se také svědectví lidí, kteří byli na místě události a o zpěváku hovoří pochvalně.

„Zastavil jsem u nehody a viděl, jak Vašek Jelínek pána oživuje. Měl sundané tričko, protože jím pánovi podvázal zbytek nohy. Ze všech sil se snažil zastavit krvácení a zároveň jsme se střídali v masáži srdce,“ uvedl pro Blesk svědek.

„Stlačoval bezvládnému muži hrudník, než jsem zastavil já a chvíli před příjezdem záchranky ho vystřídal,“ doplnil.

„Mluvil jsem s paní, která byla v autě s Vaškem, držela telefon a komunikovala se záchrankou. Říkala, že to byla sekunda, že vůbec nepostřehli nic, jen ránu…,“ dodal svědek s tím, že u umírajícího chodce bylo několik ukrajinsky hovořících osob včetně jeho manželky.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy