Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nehoda v Ústí nad Labem: Člověk spadl do cisterny s louhem a zemřel, druhý je v nemocnici

Nehoda v Ústí nad Labem: Člověk spadl do cisterny s louhem a zemřel, druhý je v nemocnici
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Tragédie
Ve čtvrtek kolem poledne se v Ústí nad Labem stala tragédie. Ve Spolchemii spadla osoba do cisterny s louhem, zdravotníci k incidentu povolali záchrannou službu a později se přidala i chemická jednotka a další. Druhá osoba byla transportována do pražské nemocnice vrtulníkem. Informoval o tom web EÚstí.

Tragická nehoda v Ústí nad Labem si vyžádala přítomnost zdravotnické záchranné služby. Do cisterny s louhem ve Spolchemii spadl člověk, který bohužel zemřel hned na místě. Druhá osoba byla oplachována vodou, dokud nebyla zbavena louhu.

"Ve čtvrtek 16.dubna po poledni došlo v provozním areálu naší firmy k tragické události. Dva pracovníci byli v souvislosti s plněním železniční cisterny vážně zraněni," píše se na webu Spolchemie. "Jeden z nich bohužel na místě zemřel, druhý byl v kritickém stavu převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice," uvádí příspěvek.

Jeden mrtvý, druhý raněný

Poté osobu transportovali leteckou záchrannou službou do pražské nemocnice, stav pacienta není prozatím známý. Na místě se nacházeli i hasiči, chemická jednotka, technický automobil i lezci. Hasiči o incidentu informovali na svém Twitteru: "Hasiči zasahovali v Ústí nad Labem v průmyslovém obvodu, kde dva muži spadli do železniční cisterny s louhem."

Zraněný muž leží na popáleninovém centru v pražské fakultní nemocnici Královské Vinohrady a je připojen na plicní ventilaci, jak uvedl mluvčí liberecké ZS Michael Gerorgiev pro ČTK.

Související články

Další články