Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Nehoda, která vzala život generálovi: Řidič mustangu si myslel, že jede bezpečně

Zdroj: Hasiči města Špindlerův Mlýn
+ Dalších 5 fotografií
řidič promluvil
Řidič oranžového mustangu, který čelně napálil do škodovky generála Milana Jakubů (†49), po dvou týdnech promluvil. Počítá se soudem a rodině zesnulého šéfa špionů chce co nejdřív pomoct. Až do osudného okamžiku si prý myslel, že řídí naprosto bezpečně.

"Měl jsem za to, že jedu bezpečně. Tedy až do osudné zatáčky…" řekl řidič mustangu webu idnes.cz. Psala se sobota 21. září, když nedaleko Špindlerova Mlýna čelně narazil do škodovky generála Milana Jakubů. Ten na místě zemřel, jeho manželku musela helikoptéra přepravit do nemocnice.

Stále probíhá policejní vyšetřování, nehodu však s největší pravděpodobností zavinil muž, který seděl za volantem mustangu.

"Až do nehody jsem se považoval za dobrého řidiče. Bohužel, touto nehodou jsem zklamal všechny, kteří mi jako řidiči důvěřovali. To, co se stalo, je tragédie. Upřímně lituji toho, co jsem způsobil a trápí mě, jaké neodčinitelné následky moje řidičská chyba má," sype si popel na hlavu.

Zároveň přiznal, že rozprodává majetek, aby mohl rodině zemřelého generála finančně pomoct. "Pomoc chci poskytnout co nejdříve," prohlásil. Těžko ale říct, jestli o to příbuzní budou stát...

Související články

Další články