Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Nehoda, která vše změnila: Takhle Adam Svoboda (†41) SEŠROTOVAL svoje i cizí auto

Nehoda, která vše změnila: Takhle Adam Svoboda (†41) SEŠROTOVAL svoje i cizí auto
Zdroj: Policie ČR, Profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
Drsná galerie
V úterý odpoledne spáchal slavný hokejista Adam Svoboda (†41) sebevraždu. Mistr světa se oběsil v Pardubicích. Tam až do ledna v klubu Dynamo trénoval mladé nadějné gólmany. Jenže kvůli nehodě, při které byl opilý, musel skončit. Tři měsíce nato se zabil...

Brněnský rodák Adam Svoboda (†41) za sebou měl zářnou kariéru. Hrál skoro za všechny významné kluby, třeba za Slavii, Kometu, Plzeň či Pardubice. V zahraničí působil třeba v Rusku nebo Německu, nemluvě o chytání za reprezentaci a titulu mistra světa z Vídně.

V úterý život slavného gólmana navždy vyhasl. Svoboda spáchal sebevraždu oběšením. A v hokejových kruzích se mluví o tom, že neustál následky lednové bouračky. Tu sám zavinil, nadýchal 1,8 promile. Svým volvem sejmul felicii v protisměru a obě auta skončila na šrot.

Následovalo okamžité vyloučení z Pardubic, kde trénoval mladé brankáře. Kvůli alkoholu za volantem skončil i v české reprezentaci. Fotky z místa nehody mluví jasně, o žádný zanedbatelný karambol se nejednalo.

Hokejový svět pláče a se Svobodou se všichni loučí. „S obrovským smutkem jsme přijali zprávu o tom, že nás navždy opustil bývalý brankář a trenér Adam Svoboda. Mistru světa z roku 2005, dvojnásobnému českému šampionovi, jenž odchytal 318 utkání za Pardubice, bylo 41 let. Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým,“ píše třeba pardubický klub na Facebooku.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy