V autobusu bylo 30 lidí, 20 z nich bylo zraněno. Zbytek byl v lehčím nebo těžším šoku. Italské záchranné složky byly ihned na místě a zraněné dopravovaly do nemocnic sanitkou i helikoptérou.

Místní média mezitím vyzdvihla odvážný čin řidiče Karla. Autobusu totiž, jak to podle svědectví vypadá, v kopci selhaly brzdy a do několika ostrých zatáček vjel vůz plnou rychlostí. Řidič poté vykřikl, ať se všichni drží a vjel na louku. „Neměl jinou možnost. Udělal to nejlepší, co mohl,“ popsal svědek italskému listu Ladige.it Vůz nešlo poslední kilometr vůbec kontrolovat.

Zranění turisté nakonec skočili ve čtyřech nemocnicích, jeden je po operaci. V Itálii zůstává 13 zraněných, zbytek už je doma, kam jim cestovní agentura zajistila převoz. „Lidem zraněným při nehodě okamžitě vrátíme peníze za zájezd a ve spolupráci s pojišťovnou začneme řešit náhradu za újmy na zdraví,“ řekl majitel cestovní kanceláře Mayer & Crocus.

Tamní policie se kloní k názoru, že českému autobusu selhaly v kopci brzdy. Podle informací České televize pasažéři vypověděli, že ve voze byly cítit spálené brzdy. Následně se střední část vozu zaplnila hustým dýmem, což může také svědčit o přehřátí a zablokování brzd.