Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nefunkční elektřina i stojící vlaky: Orkán Fabienne způsobil spoušť, a to ještě ani neskončil

Stromy na silnicích a kolejích komplikovaly dopravu.
Zdroj: pozary.cz
+ Dalších 5 fotografií
Někde orkán Fabienne, jinde vichřice či zkrátka silný vítr výrazně narušil chod celé České republiky. Elektřina nefunguje na desítkách míst. Na železničních tratích stojí vlaky a v Praze byl omezen provoz některých tramvají. Vítr ale ještě zdaleka neustanul.

Český hydrometeorologický ústav avizoval, že se dočkáme silného větru zhruba od 18:00, a tak se také stalo. Řádění přírodního živlu v celé České republice neskončí až do pondělních 06:00. Už dosud způsobil dost komplikací.

Hasiči museli a stále musejí vyjíždět k nespočtu případů. Většinou se jedná o popadané stromy. Další problém způsobil orkán na železnici, kde v Karlovarském kraji stojí trať mezi Chebem a stanicí Marktredwitz. Vlak tam totiž najel právě do spadlého stromu.

Doprava ale stála i v Mutějovicích. Větrné poryvy byly tak silné, že se muselo čekat na jejich zmírnění. Po jedné koleji jezdí vlaky mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi.

Kompletně přerušen provoz vlaků byl ve Středočeském kraji mezi Lužnou u Rakovníka a Rakovníkem. Lokomotiva tam najela do stromu. Další vlaky pak stojí na trati z Lysé nad Labem v úseku Všetaty – Dřísy, mezi stanicemi Vrané nad Vltavou a Davle a Berounem a Zdicemi.

Co se týká metropole, tramvaje byly pozdženy v Holešovicích, na Malé Straně, ve Vysočanech, u Vozovny Střešovice a na Malovance. Byla zaplavená výhybka.

Díky silnému větru vypadává síť vysokého napětí a spoustě lidem nefunguje internet. Informace přinesl iDnes.cz.

Související články

Další články