Bylo to smutné a Jágr to snad ani nechtěl Veronice Kopřivové sdělit. Vedení Floridy Panthers Jágrovi oznámilo, že už s ním nepočítá. Že žádnou novou smlouvu nedostane. Florida bude sázet na rychlost a mládí. Ani jedno pětačtyřicetiletý Jágr nabídnout nemůže. V kabině působí jako jakýsi guru a předává rady mladším hráčům. Jenže vedení Floridy má jasno – bez této Jágrovy role se obejde.

„Je to ale celé jen o tom, že se chceme vydat jiným směrem. Rozhodnutí, které souvisí jen s hokejem a obchodem, ale zároveň vás bolí. Je teď na jádru týmu našich mladých hráčů, aby převzalo tento tým a vedlo ho dál,“ uvedl k Jágrovi generální manažer Dale Tallon.

Jágr je tak bez práce. Doufá, že do konce léta se mu ozve nějaký klub z NHL a dá mu možnost zahrát si třeba ve třetí lajně. Spekuluje se o Montrealu a nebo o týmu, který se nově skládá v Las Vegas. Tam by veterána mohli najmout jako atrakci, která pomůže v Nevadě s propagací hokeje. Ze svých nároků by ale musel slevit. Na Floridě si včetně bonusů vydělal přes pět a půl milionu dolarů.

Otázkou je, zda by Jágr chtěl hrát někde mimo NHL. Chtěl by se ještě trmácet například po Rusku? Zájem o něj projevil chudý Chabarovsk. Ale má takovou štaci Jágr zapotřebí? To už by snad bylo lepší, aby svou kariéru důstojně ukončil v mateřském Kladnu.