Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Nedrastický POVÁNOČNÍ DETOX: Zbavte se břicha po kaprovi a cukroví

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
zdraví
Pod slovem detox či očista si řada z nás představí několikadenní hladovění nad šálkem bylinkového čaje a chroustání sucharů. Existuje však i mnohem méně drastická cesta k očistě organismu po zkáze zvané vánoční svátky. Poradíme vám, jak na to.

Vánocích razí většina z nás heslo: Proč si jednou za rok nedopřát! Nekontrolovaně do sebe cpeme jeden chlebíček za druhým, doslova se přežíráme cukrovím a smaženými a tučnými jídly. O alkoholu ani nemluvě. Obžerství vládne Vánocům, a tak není divu, že většina lidí má po svátcích totálně rozházený metabolismus a žaludeční potíže. Začátek ledna je proto pro start alespoň několikadenní očisty jako vyšitý.

Zažeňte žízeň

Pro očistu organismu je ze všeho nejdůležitější přísun tekutin. Vhodná je čistá, neperlivá voda, u které budete mít jistotu, že neobsahuje žádné závadné látky a tělo, které chcete pročistit, tak nebudete zbytečně zanášet dalšími škodlivinami. TIP: Do sklenice s vodou přidejte citron, limetku nebo další ovoce pro zpříjemnění chuti. Kyseliny obsažené v citrusech pomohou nastartovat metabolismus a podpoří vylučování toxinů z jater.

FRESH potraviny

Alespoň na pár dní ze svého jídelníčku vyřaďte veškeré průmyslově upravené potraviny plné chemie a barviv, rafinované jednoduché cukry, pečivo, tučná jídla a sůl. Vsaďte na přírodu a naservírujte si čerstvou zeleninu, ovesné vločky s ovocem, tmavou rýži, hummus, mandle, olivový olej a sójové produkty. To vše s minimem kuchyňských úprav! Tím dopřejete svému zažívání pořádný oddech.

Vypoťte se sexem

Spousta škodlivých látek je z těla odváděna nejen močí, ale také potem. Pro dokonalou detoxikaci se běžte vypotit do sauny, fitka či na hodinu aerobiku. Máme pro vás i mnohem příjemnější tip. Zalezte se svým partnerem pod peřinu a pořádně se sexuálně vypoťte.

Peelingový relax

Detoxikační proces můžete zefektivnit peelingem celého těla. K tomu vám postačí peelingový sprchový gel s jemnými částečkami, které obrousí zrohovatělou vrstvu kůže, lufa nebo masážní kartáč.

Zázračný detoxikační nápoj

Ingredience: Čerstvě vymačkaná šťáva z citronu, mletý zázvor, horká voda, mletý hřebíček, kajenský pepř a med

Vše dejte do skleničky nebo do džbánku a zalijte horkou vodou. Detoxikační nápoj doporučujeme pít hned po ránu nebo klidně po jídle. Směs perfektně uklidní váš žaludek, zahřeje vás a zároveň osvěží.

Očistnou kúru si můžete naordinovat tolikrát ročně, kolikrát uznáte za vhodné. Pamatujte ale, že na správné stravovací návyky byste měli myslet neustále. Pokud se budete celý rok cpát sladkostmi, uzeninami a dalšími potravinami plnými toxických látek, tři dny odříkání vás rozhodně nespasí. Zamyslete se proto nad svým jídelníčkem a popřemýšlejte, zda by nešel celkově vylepšit.

Související články

Další články