Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Neděle trezorových filmů a kultovních snímků: Česká televize oslaví Den pádu cenzury

Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 11 fotografií
Výročí
Česká televize si v rámci oslavy Dne pádu cenzury na neděli připravila pro diváky mimořádně nabitý program. Pokračovat bude i během pondělka. Na stanici ČT2 budeme moci sledovat výběr těch nejlepších českých kultovních filmů od Spalovače mrtvol přes Ucho po Hoří, má panenko.

Jestli jste si listovali televizním programem na tento týden, možná vás zaujal program ČT2 na neděli. Ve vysílacím plánu je řada významných filmů české kinematografie. Obsáhlý program si Česká televize připravila i na pondělí.

Nic není jen tak a Česká televize do svého plánu nezařadila tolik skvělých filmů na jeden den bezdůvodně. Prostřednictvím televizní obrazovky si tak připomeneme Den pádu cenzury, který se váže ke dni 25. listopadu 1989.

V rámci této významné události bude ČT2 promítat samé kultovní perly. Zapojí se také iVysílání, kde budou ke zhlédnutí archivní záběry a sestřihy diskusí z doprovodného programu výstavy Komunikace89. Ta se bude konat na Letenské pláni v průběhu neděle 24. a pondělí 25. listopadu 2019.

Na televizních obrazovkách budeme moci sledovat nejen archivní záběry a sestřihy diskusí, ale také významné trezorové filmy. Nabitý program odstartuje snímek Sedmikrásky v 9 hodin ráno. Můžeme se těšit i na filmy Smuteční slavnost, Nezvaný host, Spalovač mrtvol, Ucho, Hoří, má panenko nebo Kladivo na čarodějnice. V pondělí je pak v plánu Vyloženě rodinná historie, Konec velké epochy či Co tomu říkáte, pane Werich?

Dejte nám vědět do komentářů, který z těchto snímků máte nejraději.

Související články

Další články