Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

6 zajímavostí o komedii Dítě Bridget Jonesové: Kam zmizel Hugh Grant?

Dítě Bridget Jonesové: Proč ve snímku nehraje Hugh Grant a další zajímavosti
Zdroj: Universal Pictures
+ Další 2 fotografie
filmové zajímavosti

Romantická komedie Dítě Bridget Jonesové je úspěšným završením trilogie, která si získala značnou oblibu zvláště mezi divačkami. Kdo je otcem dítěte Bridget Jonesové, to vám neprozradíme, ale podíváme se na několik jiných zajímavostí. Věděli jste například, že oproti předchozím dílům souhlasila Renée Zellweger se svou účastí pouze za podmínky, že nebude muset přibírat na váze?

Mysleli jste si, že po předchozích dvou dílech Deník Bridget Jonesové a Bridget Jonesová – S rozumem v koncích utrpení velké smolařky skončilo? Jste na omylu. Bridget je stále bez chlapa, což jí však nezabrání v tom, aby neplánovaně otěhotněla. Neplánovaně otěhotnět je jedna věc, nevědět, kdo je otcem, druhá. To už je moc i na životem ze všech stran otřískanou Bridget.

Jak k tomuto početí došlo a jak se z toho hlavní hrdince povede vybruslit se můžete podívat v neděli od 20:20 na TV Nova. Předtím si můžete přečíst několik zajímavostí.

Renée Zellweger zastoupila dublérka

Jedna ze zásadních scén celého snímku se natáčela během skutečného koncertního vystoupení hudebníka Eda Sheerana v dublinském Croke Parku v srpnu 2015. Americké herečky Renée Zellweger se zde ujme dav a nese ji na rukou. V této scéně z bezpečnostních důvodů zastoupila herečku její dublérka.

V knize se rozhoduje mezi jinými otci

Kniha i film Dítě Bridges Jones mají stejnou hlavní zápletku, a sice, že Bridget neví, kdo je otcem jejího dítěte. V knize se však rozhoduje mezi Markem a Danielem, ve filmu pak je Markovým rivalem cizinec Jack. Hugh Grant (Daniel) totiž roli ve filmu odmítl.

Natáčení filmu se posunulo

Film se měl začít natáčet už v roce 2010. Jenomže scénář byl plný nedostatků a musel se přepracovat. Děj filmu se odehrává 10 let poté, co se Bridget seznámila s Markem, ve skutečnosti však mezi prvním a posledním dílem uplynulo 15 let.

Několik alternativních konců

Filmaři vytvořili celkem tři alternativní konce. Nikdo z herců neměl nejmenší tušení, který konec bude nakonec ve finální verzi použit.

Ed Sheeran ve filmu

Zpěvák Ed Sheeran odhalil svou účast ve filmu prostřednictvím sociálních sítí.

Proč ve filmu Dítě Bridget Jones nehraje Hugh Grant?

Pro velkou část fanynek této trilogie bylo velkým zklamáním, že v závěrečném díle nehraje hezoun Hugh Grant. Ten roli odmítl, protože se údajně neztotožnil se scénářem.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy