Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Nedávno zesnulá Gabriela Vránová by dnes slavila 79 let: Proč Anička z Chalupářů tajila své manželství a jaký měla život?

Herečka Gabriela Vránová by dnes sfoukla 79 svíček.
+ Dalších 5 fotografií
Herečku Gabrielu Vránovou znal téměř každý jako učitelku Hajskou v seriálu My všichni školou povinní nebo jako naivní manželku sukničkářského autobusáka Aničku. Zatímco ve druhé roli působila plaše a utiskovaně, ve skutečnosti byla velmi temperamentní. Jaký osud měla tato milovnice divadla a poezie, která by dnes oslavila 79. narozeniny?

Gabriela Vránová se narodila 27. července 1939 v Novém Městě nad Váhom na Slovensku do rodiny hajného a lidového písmáka, který mimo jiné skládal i básně. Po něm Gabriela zdědila lásku k literatuře a psanému projevu.

Rodina se musela ze Slovenska odstěhovat, protože otec s matkou odmítli přihlásit se ke Slovenskému štátu. Odjeli tedy do Brna, kde Vránová vyrůstala. Tam se také rozhodla pro studium na JAMU, které úspěšně dokončila. První angažmá ji čekalo v Ostravě.

Díky půvabům a nespornému talentu herečka neunikla pozornosti filmových režisérů, a tak se v roce 1961 objevila před kamerou ve snímcích Kde řeky mají slunce a Hledá se táta. Od té doby se pohybovala před televizními a filmovými kamerami téměř nepřetržitě. Vidět jste ji mohli v již zmiňovaném seriálu My všichni školou povinní, v Chalupářích, v Třiceti případech majora Zemana či ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Její domovskou scénou se stalo Divadlo na Vinohradech, na jehož pódiu strávila dvaačtyřicet let.

Co se týká soukromého života, prvního muže potkala zcela náhodou. Se stavařem Robertem Walló se seznámila v divadle. Manželství ale nebylo příliš šťastné – Robert si více než jí všímal práce, a téměř nikdo z hereččina okolí o něm nic nevěděl. A tak přišel rozvod. Jejím druhým manželem se stal profesor matematiky a hudby Jiří Kepka, s nímž měla herečka syna, známého herce a režiséra Ondřeje Kepku.

Ke sklonku života Vránovou potkala vážná nemoc. Musela podstoupit operaci, během níž jí odstranili zhoubný nádor. Ačkoliv měla velké bolesti, nepřestávala věřit, že se uzdraví. Tělo ale odmítalo vykonávat službu a začaly se přidávat další problémy. Svůj boj s nemocí nakonec 16. června letošního roku prohrála.

Mohlo by vás zajímat

Další články