1. Věřte svým investicím

Pokud chcete, aby se vaše investice množily, následujte váš plán a neohlížejte se, jak jsou na tom se svými investicemi ostatní. To, že si váš soused pořídil lexus, neznamená, že musí být úspěšnější investor než vy. Úspěšní lidé dobře vědí, že na návrat velkých investic je potřeba si počkat. Nepřemýšlejí, jak jsou na tom ostatní, a neporovnávají se s nimi. Věří ve své investice a jejich návratnost.

2. Finanční gramotnost

Pokud chcete být v něčem úspěšní, musíte se naučit, jak na to. Financím je třeba porozumět a finanční gramotnost je základem úspěchu ve světě investic. Bohužel chybí drtivé většině veřejnosti. Znalost finančních pojmů je naprosto nezbytná pro dobrou orientaci na finančním trhu.

3. Plán úspor

S investicemi jde ruku v ruce plánování úspor. Aby se peníze množily, je potřeba je nejen dobře investovat, ale s těmi vydělanými také dobře naložit. Nelze je opět slepě investovat nebo utratit. Část z výdělku by měla zůstat jako rezerva. Spořte svoje peníze.

4. Žijte jako chudí

Bohatí lidé se nestali bohatými proto, že všechno, co vydělali, ihned utratili. Naučili se šetřit. Rychle si spočítali, co se jim vyplatí, a především poznali rozdíl mezi chtít a potřebovat. Vzpomeňte si například na prostý zevnějšek Stevea Jobse, nejbohatší lidé světa na to mnohdy ani nevypadají. Mají tolik peněz, že pro ně nemá význam to nějak dávat najevo.

5. Věnujte se penězům

Peníze k vám nepřijdou jen tak. Úspěšní lidé si své bohatství většinou tvrdě vysloužili. Věnujte svým plánům dostatek času a pozornosti. Věřte, že se vám tato investice vrátí. Úspěch se skrývá v tom nesklouznout k prokrastinaci a nenechat se rozptýlit nejistotami.