Musíte si být jistí, že to opravdu chcete

Změna pohlaví je zásadní a trvalá. Úplně vám změní celý život. A tak si tím musíte být stoprocentně jistí. Pokud si tím jistí nejste a jde jen o váš rozmar, raději se do celé přeměny nehrňte. Čeká vás totiž dlouhý proces.

Spousta lidí se ptá. „A co když si to ten člověk rozmyslí? Co když ho nechají přeoperovat a on pak bude nešťastný a bude chtít zpět do svého těla?“ I to se samozřejmě může stát. Musíte tedy vědět, že to opravdu chcete. Asociace World Professional Association For Transgender Health radí pacientům, aby si aspoň jeden rok zkusili žít a oblékat se jako to druhé pohlaví. Pak budou stoprocentně vědět, že jsou připravení a chtějí to. Celá změna pohlaví ale trvá hodně dlouhou dobu. Musíte si být také jistí, že vytrváte.

Některým transsexuálům se do operací nechce, a tak si jen žijí podle toho, jaké pohlaví se jim líbí. Děsí se ale, až budou muset někomu vysvětlovat, proč mají jiné pohlaví. Skoro polovina transsexuálů se pokusí v určitou chvíli spáchat sebevraždu.

Třískají s vámi hormony

Pokud se chcete přeměnit z muže na ženu, musíte podstoupit hormonální terapii. Ta obsahuje léky tlumící testosteron, které snižují znaky mužských prvků, jako ochlupení na těle nebo hluboký hlas. Člověk také musí brát estrogenové prášky, po kterých se scvrkne penis a tuk se rozprostře na zadek a boky. Tyto hormony ale výrazně ovlivní vaše chování. Na to byste měli být připravení.

Můžou vás čekat panické či hysterické záchvaty, citové výlevy a můžete být delší dobu nevyrovnaní a skleslí. Přestože se těšíte na vaše nové pohlaví, rozhodně nebudete mít po celou dobu dobrou náladu.

Čeká vás mnoho operací

Pokud se chcete přeměnit na ženu a myslíte si, že vám jen někdo odřízne penis a vše je hotovo, jste na omylu. Celý proces je mnohem složitější.

Je ale mnohem jednodušší vytvořit vaginu než vymodelovat penis. Protože všechny části, které jsou potřebné pro novou vaginu, už jsou obsaženy v penisu. Funkčnost penisu je ale zase složitější než funkčnost vaginy. Je to ale i hodně individuální.

Čeká vás mnoho operací, na které musíte být připravení. Některé mohou být i bolestivé a také vás čeká dlouhá rekonvalescence. Může se stát, že vaše tělo něco nepřijme a začnou komplikace.

Dlouhá rekonvalescence

Když jste po operaci vašich genitálií, měli byste být v klidu a hlavně se moc nehýbat. Každý pooperační stav je náročný, ale přeměna pohlaví je ještě mnohem horší.

Jenže když ležíte, tak tím zvyšujete riziko trombózy. Tak byste měli vysadit estrogen. Můžete mít také změny nálad, návaly horka. Bude vás to také hodně bolet.

Vaše nová vagina nebo nový penis nemusí být připravené na všechny vaše aktivity. Proto je nutné být trpělivý. Ale když to všechno přetrpíte a zvládnete, máte už jen kousek k vašemu vysněnému pohlaví.

Přizpůsobení se novým genitáliím

Teď už máte to, co neznáte, a musíte si pomalu, ale jistě začít zvykat na váš penis nebo vaginu. Každý orgán funguje jinak a vy musíte přijít na to jak. I sexuální oblast pro vás bude něco nového, nepoznaného a ne hned to musí být příjemné. Přirozená a uměle vytvořená vagina se totiž hodně liší. Hlavní problém je v lubrikaci. Uměle vytvořená vagina totiž netvoří mazivové váčky ve vaginální stěně. Takže se musíte vždy před sexem lubrikovat.

Podle výzkumu jsou ale mnohem šťastnější ženy, které se nechají přeměnit na muže než muži přeměněné na ženy. Bohužel mají pacienti po této operaci zvýšené riziko spáchání sebevraždy než zbytek populace.