Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Nechutný útok pár hodin před dnem Romů: Dva dospělí zbili 5 romských dětí

Nechutný útok pár hodin před dnem Romů: Dva dospělí zbili 5 romských dětí
Zdroj: extra.cz
zmlácení
Policie vyšetřuje odporné napadení pěti romských dětí dvěma dospělými v Lipníku nad Bečvou. Zatímco 4 děti byly ošetřeny, jedno zůstalo v nemocnici na pozorování. Na agresivní dospělé zavolali policii rodiče dvou z pěti napadených dětí.

O odporném útoku dvou dospělých na 5 romských dětí informoval server Romea.cz. Ten uvedl, že čtrnáctiletý chlapec utrpěl otřes mozku a má pohmožděná záda, dvanáctiletá dívka skončila s pohmožděnou páteří a přeraženým nosem, další dívka pak má poraněný hrudník.

Za útokem měl podle dosavadních informací stát několik dní starý konflikt, šestnáctiletá dcera se při něm měla dostat do hádky s jedním z romských dětí, to ale nebylo mezi napadenými. Těm měl navíc útočník i rasisticky nadávat.

Vyšetřování nedělního incidentu potvrdila mluvčí přerovské policie. „V současné době provádíme vlastní šetření, výslechy osob a prověřujeme veškeré informace, které máme k dispozici. Událost prozatím šetříme jako přestupek proti občanskému soužití,“ sdělila Miluše Zajícová.

Situace ve městě je nyní velmi napjatá, rodiče se bojí o své děti. Policie aktuálně spolupracuje s městským úřadem, specialistou na romskou problematiku i s asistenty prevence kriminality.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy