Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nechutný útok na Bendiga má zvláštní dohru. Zpěvák si s mladíkem v létě připíjel v baru, ten ho pak posypal moukou a nešetřil rasismem

+ Dalších 18 fotografií

Nechutný útok na Honzu Bendiga, jehož na červeném koberci před Forem Karlín posypal neznámý muž moukou, má zajímavou dohru. Redakci eXtra.cz se totiž podařilo zjistit, že se zpěvák s útočníkem nepotkal poprvé. Dotyčný se totiž na sociálních sítích chlubí krátkým videem, na kterém si v jednom pražském baru s Bendigem ťuká na zdraví. Ačkoli se i kvůli tomu šíří spekulace, že měl být útok nahraný, Bendigův partner Lukaš Rejmon i sám zpěvák všechna tato nařčení odmítá.

Pro Honzu Bendiga nezačali letošní Slavíci vůbec dobře. Oblíbený zpěvák se stal terčem rasistického útoku. Muž v červené bundě a bílé čepici ho zasypal moukou a křičel na něj "cikáne".

Někdo si nejprve myslel, že šlo o předem domluvenou a nahranou scénku. Někteří dokonce tvrdili, že se zpěvák inspiroval hvězdou reality show Kim Kardashian. Na ni v roce 2012 na červeném koberci hodila žena pytlík s moukou. Honza však tuto variantu razantně popírá.

"Kim sice miluji, ale opravdu si na ni nechci hrát. Normálně bych nad tím mávl rukou, protože v dnešní době po covidu je na internetu každý odborník na zdravotnictví, po válce na Ukrajině je každý nejlepší vojenský stratég. Takže každý ví, jak to vlastně bylo. Protože je tu taková krásná vlna podpory, nechci dostat do pochyb právě své okolí a lidi, kteří mi drží palce," řekl pro eXtra.cz Bendig.

Našlo se i pár lidí, kteří viní Lukáše Rejmona, že nezasáhl. "Ať si tam blbci stojí a zkusí si ten moment překvapení," odpověděl nám na dotaz Bendigův dlouholetý přítel. Incident nevzala na lehkou váhu ani policie, která napadení začala ihned řešit.

Známe totožnost útočníka

Redakci eXtra.cz se podařilo zjistit, kdo je onen mladík. Jedná se o muže s iniciálami L.V. Bendiga si zřejmě nevybral jen tak, na Instagramu se totiž muž chlubí krátkým videem, na kterém si přišel se zpěvákem přiťuknout. Nikdo však nemůže tvrdit, že si umělec bude pamatovat jméno každého fandy.

"Během svých koncertů, návštěv restaurací, cestování, se fotím se spoustou lidí, točím pro ně pozdravy pro kamarády, takže je možné, že za mnou dotyčný někdy přišel. Stalo se mi xkrát, že za mnou přišel pro fotku člověk, který mě potom pomlouval na sociálních sítích. To bych si musel pamatovat opravdu tisíce lidí, se kterými se každý rok vyfotím," brání se Bendig.

Ačkoli by mohl být zpěvák nekompromisní, nabízí útočníkovi druhou šanci. "Dávám dotyčnému šanci se omluvit. Vyzval jsem lidi, ať dotyčnému nevyhrožují a nechají to na Policii ČR. Byla to hloupá klukovina a věřím, že dotyčný svého jednání nyní lituje. Protože i mě to mrzí. Nechápu, proč to udělal," řekl a dodal, že je otevřený možnosti si s mužem o incidentu popovídat a přesvědčit ho o opačném názoru na něj. "Tím bych tuhle celou nešťastnou událost a hon za nějakými senzacemi uzavřel."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy