„Monika na Honzu tlačila nějakým způsobem, on se naštval a odešel ze studia. Je pravda, že něco odsekl ve dveřích,“ prozradil moderátor Petr Schwarz serveru echo24.cz. „Je strašná škoda, že se to stalo, ještě navíc v pořadu, který se věnoval 17. listopadu. To, o co mělo jít, se převedlo čistě na osobní konflikt,“ dodal.

Macháček slovně zaútočil na matku Emmy Smetany Moniku MacDonagh Pajerovou. Podle jejích slov ji měl nazvat „pí*ou zatracenou“.

„Janu Macháčkovi jsem říkala, že když už se nenechal zlomit bývalým režimem, tak se nechal zlomit penězi. Vyčetla jsem mu, že pracuje pro Andreje Babiše (ANO), který lže lidem a manipuluje je prostřednictvím svých médií. Nazval mne pí*ou zatracenou,“ uvedla Pajerová, se kterou se prý Macháček nehádal, ale údajně jí rovnou začal nadávat.

Moderátor Schwarz neslyšel, co přesně Macháček řekl. Další účastník rozhlasové debaty, Jefim Fištejn, ale slova Pajerové potvrdil. „Něco podobného jsem nezažil. Řekl dokonce ty pí*o zas*aná. Odešel rozčilen a poslal nás všechny do p*dele,“ řekl.

Jan Macháček šéfuje Institutu pro politiku a společnost, který založilo hnutí ANO Andreje Babiše v roce 2014. Babiš se nijak netajil tím, že Institut má mimo jiné vychovávat politiky a experty, kteří by se mohli později přidat k jeho hnutí.