Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nechutný šílenec: Doktor Satan si udělal z vraždění Židů krvavý byznys

Zdroj: Profimedia
Černá kronika

Za druhé světové války nevraždili Židy jenom nacisté. Krvavý byznys si z nich udělal i Francouz zvaný jako Doktor Satan, který byl prohlášen za šílence. Židům naoko nabízel záchranu před Němci, přitom jim do těla vpichoval jedy.

Nechutný šílenec Marcel Petiot

Marcel Petiot musel být zřejmě šílený, však to o něm také lékaři prohlásili. Jak jinak vysvětlit odporné a nechutné činy, kterých se dopustil? Francouzský lékař smrti sprovodil ze světa desítky Židů, kterým slíbil záchranu před nacististickým režimem.


Narodil se 17. ledna 1897 ve Francii a už jako dítě vynikal svým intelektem. Byl však problémový a i ostatní si všimli, že se chová poněkud podivně. Trpěl psychickými problémy a kleptomanií. Nakonec skončil na psychiatrii. A v nemocnici se mu líbilo dokonce natolik, že se střelil do nohy, aby jej z ní nepropustili domů.

Inteligentní, ale zvrácený doktor se dokonce stal i starostou své obce, kde ale během svého působení kradl peníze. Okrádal prakticky kohokoli a během jakékoli příležitosti. Navíc si sám ordinoval léky, na kterých se stal závislým a rád je předepisoval i místním feťákům. Lidé, kteří by proti němu kdy chtěli svědčit, zmizeli beze stopy. Stejně tak jeho přítelkyně. Zda měl v její smrti Marcel prsty, se už nikdy nedozvíme.


Dostaneš jenom tečku, sliboval

Doktor Satan toužil po penězích. Rozhodl se tedy pomáhat bohatým Židům před nacisty. Za záchranu jednoho člověka si naúčtoval v přepočtu částku, která by dneska vyšla na asi 10 milionů korun. Své klienty však chladnokrevně zabíjel.

"Bude to jen očkování," říkal svým klientům. Injekčně jim přitom vpichoval smrtící kyanid. Hodně lidí mu přitom věřilo, že Židům pomáhá.

Marcel Petiot byl odhalen díky všímavým sousedům. Těm vadil kouř valící se z Petiotova domu a smrad. V Petiotově doupěti smrti odhalili hasiči části lidských těl a kostí. Vězení se ale vyhnul. Proč? Tvrdil, že vraždil nacisty a byl členem odboje. Za sedm měsíců byl ale lapen navždy, to se jeho temné tajemství konečně provalilo. Roku 1946 byl Marcel Petiot popraven na gilotině.

Související články

Další články