Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Nechutný podraz od kamaráda: Limberský přišel kvůli podvodníkovi o miliony

Zdroj: Instagram
+ Další 4 fotografie
důvěřivost
Za kamaráda by chtěli Davida Limberského (35) asi všichni. Důvěřivý fotbalista naletěl podvodníkovi, který se tvářil jako jeho kamarád a souhlasil s tím, že bude spolufinancovat byznys s prodejem luxusních aut. Vozidla se zřejmě opravdu prodávala, akorát Limberský z toho neměl ani korunu. Fotbalista proto podal na "kamaráda" trestní oznámení.

Obchodník s luxusními vozy, jistý Čeněk P., je zřejmě známá firma, to ale nevěděl před pěti lety David Limberský, když kývl na nabídku společného byznysu. Čeněk se tvářil jako Limberského kamarád a přislíbil mu, že prodejem luxusních aut zhodnotí jeho investice. V praxi to vypadalo tak, že během dvou let poslal Limberský podvodníkovi 5 milionů korun a zpátky se mu nevrátil ani halíř. Informuje o tom deník Právo.

Na vychytralého podvodníčka Čeňka P. proto fotbalista podal trestní oznámení a případ nyní míří k soudu. "Chodil luxusně oblékaný, měl drahé hodinky, vypadal, že je úspěšný, že mu jde podnikání dobře. Jeho nabídka mi přišla zajímavá, tak jsem do toho šel. Věřil jsem mu, bral jsem ho jako kamaráda. Když se ozval, že potřebuje peníze na nějaké auto, tak jsem mu je prostě poslal. Víc jsem to neřešil,“ sdělil Limberský policii.

Ten také s odstupem času přiznal, že byl vůči „kamarádovi“ Čeňkovi přehnaně důvěřivý. Dokonce mu nepřišlo divné, že se skrytý podvodník na nějaký čas úplně odmlčel. „Pak se zase odněkud vylíhnul a začal s tím, že má problémy a starosti, ale že chce dát věci do pořádku a slíbil všechny peníze vrátit. Nic takového se nestalo,“ postěžoval si bývalý reprezentant v policejním protokolu. „Byl jsem v tomhle prostě naivní a hloupý,“ přiznal okradený Limberský.

Během vyšetřování vyšlo najevo, že Čeněk P. nebyl ani v minulosti žádné neviňátko. Už třikrát byl souzený za podvody a o statisíce připravil i Limberského známého Vladimíra Daridu. Čeňkovi P. nyní hrozí za podvod a zpronevěru 10 let za mřížemi.

Související články

Další články