Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Nechutný incident: Chtěla se starat o nemocného syna Honzíka (1 měsíc). Doktor na ni zavolal policii!

Zdroj: Facebook.com
S nechutnou zlovůlí se setkala nebohá maminka Jaroslava P. v nemocnici v Ústí nad Labem. Na oddělení JIP ležel její maličký syn Honzík (1 měsíc) se zápalem plic. Chtěla být i přes noc u něj, starat se o něj a odstříkávat mu mateřské mléko. Zprotivila se však jednomu lékaři, který ji od syna vyhodil a zavolal na ni policii.

Nemocnice v Ústí nad Labem má na triku skandál, o který se zasadil jeden z doktorů. Maminka teprve jednoměsíčního syna Jaroslava P. s ním chtěla být i přes noc. Leží totiž na oddělení JIP se zápalem plic. Lékař Adam Cipra ji nejprve poslal domů, v sobotu na ni zavolal policii!

„Byla jsem tu s Honzíkem od pátku a pan doktor Cipra nechtěl, abych tu byla, že narušuju chod oddělení. Tak jsem musela domů. V sobotu jsem se ale už vyhodit nenechala,“ svěřila se maminka, která se ničeho špatného nedopustila.

Její beznaděj je patrná i z videa, které natočila Petra Langová, která poskytuje psychickou podporu novorodičkám. „Já fakt nechci nic dělat. Jen tu chci v klidu být, prostě chci v noci dávat mateřský mlíko,“ vysvětlovala paní Jaroslava policistům.

Muži zákona zjistili, že z její strany skutečně k protiprávnímu jednání nedošlo, a tak mohla na oddělení JIP se svým Honzíkem zůstat. Langovou rozčílilo, proč za takovou věc vůbec musely bojovat a hádat se s policií.

Na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí stojí, že děti mají v nemocnici právo na neustálý kontakt s rodiči. Přitom Cipra, který je zástupcem primáře ústecké nemocnice, ženě řekl, že má spát na chodbě, pokud ji nevyhodí ochranka. Ale přímo na oddělení ji odmítal pustit.

Vedení nemocnice by se k nešťastnému incidentu mělo vyjářit v pondělí.

Související články

Další články