Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Nechutné video s mačetou: Tohle na něm říká údajný vrah dvou turistek z Maroka

+ Dalších 7 fotografií
Vražda turistek
Louisa Vesterager Jespersen (†24) a Maren Ueland (†28) byly kamarádky, které se spolu vydaly na dovolenou do Maroka. Chtěly vystoupat na nejvyšší horu severní Afriky Džabal Tubkal. Obě dívky však byly nalezeny mrtvé a bez hlav. Internetem nyní koluje video, které má vraždu zachycovat.

Louisa Vesterager Jespersen byla z Dánska a Maren Ueland z Norska. Dvě skandinávské kamarádky se vypravily do hor, aby pokořily nejvyšší horu severní Afriky Džabal Tubkal. Na cestě, která tam směřuje, je skutečně našli, ale mrtvé a bez hlav.

Na internetu je nyní k nalezení video, které údajně tragédii zachycuje. Jeho věrohodnost v současné době prověřuje marocká policie. Záběry mají ukazovat vraždu jedné z turistek. „Tohle je odplata za naše bratry v Sýrii,“ říká jeden z mužů na záznamu a má přitom u sebe mačetu.

Vyšetřovatelé tvrdí, že vražda turistek byla teroristickým činem. Podle zahraničních médií policisté zadrželi jednoho člověka, který je z vražd podezřelý. Podle marockého žalobce má být napojený na teroristickou skupinu.

Mohlo jít o radikály z takzvaného Islámského státu.

Mohlo by vás zajímat

Další články