To, co předvedl britský magazín OK!, nemá obdoby. Zatímco celá Anglie se stále raduje z narození malého následníka trůnu George Alexandra Louise, magazín otiskl na titulní straně informaci o tom, jak by měla Kate Middleton (31) začít trénovat, aby se zbavila poporodního bříška.

Proti tomuto počinu se ostře ohradila ministryně pro rovnost a práva žen Jo Swinson, která uvedla, že tento tlak na prvorodičku Kate je velmi nedůstojný. „Musíme se oprostit od toho, že ženy po porodu musí co nejrychleji získat svou původní váhu a že pokud se to nedaří, je něco špatně,“ uvedla Swinson, která sama čeká své první dítě.

Nejočekávanějším okamžikem po narození malého prince byla chvíle, kdy z nemocnice St Mary´s vyšla Kate s Williamem, aby se všem pochlubili se svým synem. Půvabná Kate svým outfitem vzdala hold Lady Dianě a její krásu opěvovali po celém světě. Vydavatel magazínu OK! si bohužel neuvědomil citlivost celé situace a v honbě za vysokými prodeji se uchýlil ke kroku, za který se teď bude muset dlouho omlouvat.

Kensingtonský palác se k situaci odmítl vyjádřit, ale podle rodinného přítele, který promluvil pro deník Mail Online, jde o odporný čin. „Kate vypadala po porodu velmi zdravě a v kondici a jsem si jistý, že se brzo vrátí zpět ke své původní postavě, ale je samozřejmé, že tohle teď není její prioritou,“ uvedl rodinný přítel.

Reakci magazínu odsoudila i vydavatelka portálu pro budoucí rodiče Tamsin Kelly. „Udělat takovouto obálku je zavrženíhodné. Vévodkyně z Cambridge si nezaslouží takovýto tlak krátce po porodu,“ uvedla.

Vedení magazínu OK! se za svůj počin už veřejně omluvilo.