Možná jste to věděli, možná ne, ale na mobilech a tabletech máme doslova toxický koktejl bakterií. Výzkumníci ze skupiny Which? přišli na to, že je na nich ještě víc bakterií, než je třeba na záchodovém prkénku.

Vzorky pro svůj výzkum vzali z třiceti chytrých telefonů a třiceti tabletů, které jejich majitelé, stejně jako my nedají z ruky. Na 8 z 30 tabletů a 7 ze stejného počtu mobilů našli více jak tisíc jednotek enterobakterie, píše androidportal.sk. Přitom například zmíněné záchodové prkénko, s nímž srovnávali, mělo na sobě zhruba 20 jednotek bakterie staphylococcus aureus a méně jak 10 jednotek enterobakterie. Na jednom tabletu se objevilo dokonce 600 jednotek staphylococcus aureus. To ovšem nebyl pořád ten nejšpinavější. Nejhůře dopadl tablet, jehož majitel musel být neskutečné prase, protože se na něm našlo 15 tisíc enterobakterií na jeden výtěr.

Proč tomu tak je? Na to je jednoduchá odpověď, záchodová prkénka se myjí častěji než naše chytrá zařízení. Tomu, že otřete svůj mobil do rukávu, se dezinfekce neříká.