Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nechtěli, aby odešla navždy: Dvouletou holčičku s nádorem mozku nechali rodiče zmrazit

Nechtěli, aby odešla navždy: Dvouletou holčičku s nádorem mozku nechali rodiče zmrazit
Zdroj: 2050 Productions
+ Dalších 6 fotografií
naděje
Thajští rodiče se před lety rozhodli vyslyšet prosby svého syna Matrixe, který si přál sourozence. Po chvíli snažení přišla na svět malá Einz, která dělala celé rodině radost. Společné chvíle štěstí se ale změnily v utrpení, když se u holčičky krátce po jejích druhých narozeninách rozvinula vzácná forma nádoru na mozku, která příliš šancí na přežití nedává. Rodiče se rozhodli nechat svou dcerušku zmrazit a doufají, že jí tak dají naději na život.

Příběh rodiny Naovaratpong z Thajska dojímá celý svět. O tom, jak se zoufalí rodiče rozhodli nechat zmrazit svou malou dcerku, pojednává i dokument s názvem Naděje u ledu: Honba za druhým životem, který je možné zhlédnout na Netflixu. V anglickém originále se pořad jmenuje Hope Frozen.

Einz se stala vůbec nejmladší osobou, která kdy byla zmrazena. Prvotně s nápadem přišel nešťastný otec, který je zapálený pro vědu a doufá, že za několik let už bude možné dívenku nádoru na mozku zbavit a dostane tak naději na plnohodnotný život. „Jestli se dožijeme její záchrany? Asi ne,“ popisuje Sahatorn v dokumentu.

Ke zmrazení Einz došlo díky nadaci Alcor Life Extension. Odborníci se rozhodli ji připravit k mrazícímu procesu, dokud ji rakovina nestála život a u příprav byli přítomni i její rodiče. Ti věří, že jednoho dne bude existovat svět bez nemocí, v němž bude možné Einz zajistit budoucnost.

Riziko

Rodina holčičky byla obeznámena i s tím, že se nemusí podařit Einz znovu probrat. Pokud ano a budou její příbuzní ještě naživu, už to nebude ta dívenka, jakou si oni pamatují. Kromě těchto rizik musí rodina čelit i kritice veřejnosti, která zmrazení dívenky pokládá za neetické a tvrdí, že lepší by bylo se s ní rozloučit a nechat ji odejít.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy