Byl začátek léta, když začal chodit otec a manžel do posilovny. Chtěl mít tělo, za které by se nemusel na pláži stydět. Z posilovny se nakonec stala závislost, chodil tam každý den. Velmi brzy mu ale nestačily pokroky, které dělal, a uchýlil se k lékům, které ho málem stály život.

Laboratorní pracovník bral steroidy, také si ale pomáhal léky na hubnutí. Tenhle koktejl se mu nakonec stal málem osudným. "Byl jsem tak posedlý tím, abych měl větší svaly a více vyrýsovanou postavu, až jsem si začal myslet, že jsem nezastavitelný. Cítil jsem se v tom těle naprosto skvěle a chtěl jsem víc,“ uvedl Lewis Brown pro metro.co.uk.

V den, kdy si vzal osm léků na hubnutí a celkově zahnání hladu ale zkolaboval. Jeho tělo se začalo vařit zevnitř. Lékaři ho museli uvést do kómatu, chladili ho ledem a snažili se ze všech sil snížit teplotu. Nic ale nepomáhalo. Fitness nadšenci začali odumírat svaly, lékaři mu museli vyříznout kus svalu na noze. Ale je to bojovník a přežil.

„Doktoři tvrdí, že je naprostý zázrak, že jsem přežil. Vrátil jsem se ke svému starému poklidnému způsobu života. Chci ale zase začít chodit cvičit, tentokrát už jen na udržení postavy,“ přiznal se Brown a dodal: „Žádných léku či steroidů se už v životě nedotknu, byl to neuvěřitelně hloupý nápad.“ A my souhlasíme.