Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nechte si proplatit přítomnost tatínka u porodu. Poradíme, jak na to!

NEBRAT Balíček Muž umožňuje pojištěncům proplácení poplatku za
přítomnost tatínka u porodu.
Zdroj: Profimedia.cz
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí široké možnosti využití zákaznických benefitů. Balíček Muž umožňuje pojištěncům proplácení poplatku za přítomnost tatínka u porodu. Tato položka je totiž v řadě nemocnic zpoplatněna.

Balíček s výstižným názvem Muž lze využít i na pokrytí poplatku za účast otce u porodu. Ten je v některých zdravotnických zařízeních účtován jako vícenáklad, což mnohé nastávající rodiče odradí. „Účast tatínků u porodu je stále populárnější, mnohé však odrazuje nemocniční poplatek. Rozhodli jsme se našim pojištěncům vyjít vstříc a tento náklad proplatit až do výše 500 korun,“ uzavírá mluvčí ČPZP a dodává, že loni s pomocí tohoto příspěvku byly při narození svého dítěte více než čtyři stovky mužů.

K proplacení poplatku za účast otce u porodu je potřeba předložit doklad o úhradě od poskytovatele zdravotních služeb a je nutné doložení čísla účtu, karty k účtu (nebo vytištěný výpis) a občanský průkaz.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a více než 100 pobočkami po celé České republice.

Související články

Další články