Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nechci brečet, s*rte na domácí porody: Záchranáře zlomila smrt miminka!

Zdroj: birthbecomeshercontest.com
+ Další fotografie
Smutná zpověď
O rizicích domácích porodů, jež mohou být smrtelné, je přesvědčena řada odborníků. Na vlastní kůži to nedávno zažil středočeský záchranář. Ze zdrcujícího zážitku se vypsal na Twitteru. „Vy*erte se na domácí porody,“ apeluje na všechny, kdo o přivedení miminka na svět mimo porodnici uvažují.

Během víkendu vyjížděli záchranáři k domácímu porodu ve Středočeském kraji, který skončil tragicky. Bylo však už pozdě, miminku se už nedalo pomoct a zemřelo. V sanitce byl i zdravotník jehož zbytečná smrt novorozence zdrtila. Smutek si nenechal pro sebe.

„Lidi, vy*erte se na domácí porody! Já fakt nechci jezdit na zbytečně mrtvé děti!!! Brečet až o samotě v sanitce,“ svěřil se na Twitteru. „Pro mě to byla naštěstí první zkušenost. A doufám, že na dlouhou dobu poslední,“ dodal.

Nešťastnou událost potvrdila portálu TN.cz policejní mluvčí Marcela Pučelíková. „Z toho dne vyšetřujeme případ úmrtí novorozence,“ řekla serveru.

Záchranář obdržel desítky vzkazů, ve kterých lidé píší o podobných zkušenostech. „Zažila jsem to u jedné své žákyně. Přemlouvala jsem ji od pátého měsíce. Vše nadarmo. Umřela i s dítětem. Její muž se znovu oženil, čekají rodinu a co myslíte, znovu uvažují o domácím porodu. Pro takové lidi nemám v zásobě dost sprostých slov,“ napsala třeba jedna z diskutujících.

Související články

Další články