1. Labská stezka – Litoměřice

V sobotu 28. května to bude žít i v Litoměřicích na Střeleckém ostrově. Zahajovat se tam bude turistická sezona. Připraven je bohatý program, který si užijí jak děti, tak dospělí i jednotlivci. Nebudou chybět ani atrakce pro děti, podívat se můžete na představení Sváťova loutkového divadla i Divadla Krabice Teplice. BESIP se pak postará i o bezpečnost na silnicích. Zájemci si můžou vyzkoušet i jízdu na elektrokolech. A to určitě stojí za to!

2. Putování po otevřených sklepech – Dolní Kounice

Pokud jste milovníky vína, tak určitě uvítáte premiérový ročník putování po otevřených sklepech v Dolních Kounicích. Skoro 40 vinařů nabídne přes 200 vzorků vín. Vy můžete využít až 19 otevřených sklepů a vychutnat si to nejlepší víno. Nudit se nebudou ani vaše děti, pro které je připraveno několik vyžití.

3. Za koňmi do Kladrub nad Labem

Patříte mezi milovníky koní? Tak byste si neměli nechat ujít Den koní v Kladrubech nad Labem. V Národním hřebčíně se tam bude v sobotu 28. května slavit Den starokladrubského koně. Dopoledne si můžete prohlédnout stáje, odpoledne je pro vás připraven bohatý program na nádvoří hřebčína a večer se můžete těšit na Muzejní noc.

4. Pečení chleba v Lenoře

V sobotu 28. května si můžete v Lenoře vyzkoušet netradiční veřejné pečení chleba. Upéct si můžete i koláčky, houstičky nebo lenorské placky. Nejznámější a nejatraktivnější památkou Lenory je totiž veřejná obecní pec na chleba z roku 1837. Pečení probíhá o 9 do 13 hodin a vy byste určitě neměli chybět.

5. Zámek Mitrowicz – Koloděje nad Lužnicí

Pokud patříte k milovníkům zámků, sobota 28. května je pro vás ta pravá. Od 10 do 19 hodin se totiž otevírají brány renesančního jihočeského zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Užijete si nově zrekonstruované zámecké interiéry, zámeckou zahradu. Podívat se můžete na tradiční divadlo, nebudou chybět ani kejklíři a koncert historické hudby. Na zámku můžete strávit zábavné odpoledne s přáteli i rodinou.

6. Ukázky Armády ČR – Hlučín-Darkovičky

Milujete letadla, tanky a vše, co se týká Armády ČR? Vyrazte v sobotu 28. května od 10 hodin do Hlučína. Pro návštěvníky budou připraveny dynamické ukázky Armády ČR a klubů vojenské historie. Uvidíte množství současné a dobové techniky. Lákadlem budou i tři tanky T-34 a letadla JAK-3 a FW-190. Tak si to rozhodně nenechte ujít.

7. Pouštění vodních lampionů na řece Otavě

Chtěli jste si vždy zkusit pustit lampion po vodě a nikdy jste neměli tu možnost? V sobotu 28. května je ten správný den. Přijďte ve 20 hodin ke Královské elektrárně v Písku, kde je od setmění můžete vypouštět. Užijte si magickou atmosféru s dětmi čí partnerem.

8. Astronomický den na Jizerce

Propásnout byste neměli ani tradiční astronomický den na Jizerce. V sobotu 28. května odpoledne a večer tam proběhne tradiční Astronomický den pro veřejnost. Dalekohledy tam můžete pozorovat slunce, navštívíte několik přednášek a dalekohledy budete pozorovat i noční oblohu. A tento zážitek opravdu stojí za to.

9. Euro Bike Fest Mušov 2016

Jste milovníci motorek? Tak to byste měli určitě vyrazit o víkendu na Mušov. Uskuteční se tam festival, který je úplně pro všechny. Ať už sami vlastníte motorku, nebo se na ně jenom rádi koukáte, rozhodně se nebudete nudit. Na své si přijde opravdu každý. Uvidíte stovky motorek, motocyklů i chopperů.

10. Jeskyně Býčí skála

Jestli se chcete podívat, jak to vypadá v jeskyni, jeďte na Býčí skálu. Tato jeskyně je běžně veřejnosti nepřístupná, ale až do neděle 29. května si ji můžete prohlédnout od 10 do 16 hodin. Prohlídka bude trvat zhruba hodinu a půl, ale připravte se na to, že je v jeskyni velká vlhkost a jen 9 stupňů. Nezapomeňte si tedy vzít teplé oblečení a pevnou obuv.