Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nechceme tvůj koronavirus ve své zemi! Asijský student se v Londýně stal obětí rasistického útoku

Zdroj: Facebook Jonathan Mok
násilí
Šíření nového koronaviru po celém světě způsobuje paniku, strach z nákazy a bohužel i smrt. Jakoby to nestačilo. Bohužel se v souvislosti s tím objevují i případy násilí na lidech z Asie. Své o tom ví mladý muž ze Singapuru Jonathan Mok (23). Ten byl minulý týden napaden v Londýně neznámými násilníky. Příčinou napadení byl prý právě koronavirus, který se šíří do celého světa z Číny.

Singapurský student Jonathan Mok na sociální síti uvedl, že byl napaden minulé pondělí v Oxfordské ulici partou neznámých násilníků. Před útokem prý zaslechl výkřiky "koronavire". Když ho pak čtveřice mužů doběhla, začala bitka.

Rasistický útok

Jelikož byli násilníci v převaze, mladý Asiat se mohl jen těžko ubránit. Muži mu způsobili rozsáhlá zranění ve tváři. Nikdo zatím nebyl obviněn a zatčen. Mok i policie jsou přesvědčeni, že šlo o rasistický útok.

Student londýnské univerzity sdílel snímky své zraněné tváře těsně po incidentu na Facebooku. K příspěvku napsal, že byl napaden v pondělí ve 21:15 poblíž stanice Tottenham Court Road. "Nechci, aby tvůj koronavirus byl v mé zemi," vykřikoval prý jeden z útočníků.

Jonathan Mok je přesvědčen, že ohnisko koronaviru je jen příčinou toho, aby docházelo k dalším rasistickým útokům na Asiaty. "Jen si myslím, že je škoda, že takové zážitky kazí obraz tohoto krásného města s tolika milými lidmi,“ napsal singapurský student na svém Facebooku.

Související články

Další články