Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nechápe úctu k České republice: Evropská občanka Emma Smetana dala facku vlastencům

+ Další fotografie
Emma Smetanová (vystupuje pod světovým jménem Smetana) je třicetiletá moderátorka a zpěvačka, která nechápe pojem patriotismus. Přiznala se k tomu v pořadu PeepShow.

Emma Smetana (30) je zpěvačkou a bývalou moderátorkou TV Nova. Sama o sobě říká, že má francouzské vychování a považuje se za Evropanku. S českou náturou se neztotožňuje a nikdy neztotožňovala.

V pořadu PeepShow přiznala, že se někdy chová jako hysterka. V čase 3:33 dostala dotaz, zda je hrdá na to, že je Češka. Není. „Já o tom vlastně vůbec nepřemýšlím. Moc v dnešní situaci nechápu patriotismus,“ uvedla Emma.

Tato pasáž rozhovoru některé Čechy zvedla ze židle. „Patriotismus se ale, Emmo, nevztahuje k ‚dnešní situaci‘. Patriotismus je nadčasový. A ten, kdo ani nezná význam onoho termínu, ten kdo se v historii ztrácí a považuje lásku k Evropě protipólem k lásce k naší vlasti, ten neví, o čem mluví,“ vzkazuje jeden z diskutujících v komentářích pod rozhovorem.

„Patrioté věří, že patriotismus je přirozené vyjádření vděčnosti své zemi za zákony, způsob života či kulturu. Považují ho za nedílnou součást lidské identity. Radikálnější zastánci dokonce tvrdí, že jde o morální povinnost každého člověka,“ stojí třeba na Wikipedii. Tam je heslo patriotismus docela hezky rozebráno. Další část rozhovoru s Emmou je také zajímavá, a když si ho pustíte, dozvíte se, jak vnímá svět a s kým by se chtěla setkat.

Související články

Další články