Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

Nechápavá Tereza se nechce smířit s 8 lety a kope kolem sebe: Najala si nového obhájce!

+ Dalších 67 fotografií
naivní pašeračka
Tereza Hlůšková (22), která vyfasovala bezmála devět let v pákistánském vězení za pašování heroinu, se z rozsudku nemůže vzpamatovat. Podle informací serveru Blesk.cz se uzavřela před světem a nechce už dál spolupracovat se stávajícím advokátem. Místo toho má Tereza hodně smělé plány a odvolání chce podat už s novým obhájcem Naveedem Khan Afridim. Není to ale tak jednoduché...

Naveed Khan Afridi je totiž tamní špička ve svém oboru a logicky si za své služby bere i velké odměny. „Naveed Khan je nejvyhlášenějším advokátem pro drogové delikty,“ uvedl pro Blesk pákistánský zpravodaj Arshad Ali. Je tedy otázkou, z čeho chce Tereza nového obhájce, který navíc požaduje svůj honorář dopředu, zaplatit.

Tereza se nevzdává a dělá všechno pro to, aby se z pákistánského kriminálu co nejdříve dostala. Jenže peníze nejsou jedinou překážkou. Tereza bere svůj trest za přehnaně vysoký a dokola tvrdí, že si tolik let nezasloužila. Jenže jak už jsme vás před časem informovali, žalobce Aftab Ahmed se chce také proti rozsudku odvolat a požaduje pro Terezu mnohem vyšší trest.

České ministerstvo zahraničí se prý snaží ze všech sil dostat Terezu do českého vězení. To ale zatím selhává na neexistenci smlouvy mezi Českou republikou a Pákistánem o předávání odsouzených, kterou se ale bude česká strana snažit dojednat. To také ale může trvat dlouhou dobu, za kterou Tereza stihne ochutnat samotné peklo ve vězení v Rávalpindí zvaného Adiala, kam má být umístěna.

Zůstává otázkou, jestli by Tereza ještě neměla být ráda za svůj osmiletý trest, který pro ni vybojoval už dnes bývalý advokát. Za pašování heroinu se v Pákistánu totiž ukládá mnohem vyšší trest, což nemůže skousnout Terezina aktuálně největší hrozba, žalobce Aftab Ahmed, který by Terezu rád viděl za mřížemi na doživotí! "Chtěl bych, aby jí soud udělil maximální trest, tedy odnětí svobody na doživotí s dolní hranicí trestní sazby 25 let,“ nechal se slyšet Ahmed.

Mohlo by vás zajímat

Další články