Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nečekaný smuteční host: S Víťou Vávrou se přišel rozloučit Jaroslav Uhlíř

Jaroslav Uhlíř na pohřbu Víti Vávry, dorazil i Karel Šíp
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
pohřeb

V pátek 9. července v 10 hodin dopoledne v malé obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích probíhalo poslední rozloučení se zpěvákem a bubeníkem Vítězslavem Vávrou (†68). Na pohřbu se objevil i nečekaný smuteční host, skladatel Jaroslav Uhlíř (75) s manželkou Helenou. 

Vítězslav Vávra byl český zpěvák a bubeník. Byl populární hlavně v 80. letech 20. století, kdy nazpíval celou řadu hitů. Vávra byl velmi často označován jako "zpívající bubeník", protože pěl při hře na bicí. Zemřel ve čtvrtek 1. července 2021 ve věku 68 let na rakovinu v pokročilém stádiu.

Poslední rozloučení s hudebníkem probíhalo v pátek 9. července od 10 hodin v malé obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích.Mezi smutečními hosy nechyběl moderátor Karel Šíp, politik Tomio Okamura, skladatel Petr Hannig nebo skladatel Jaroslav Uhlíř.

Přítomnost Jaroslava Uhlíře byla poměrně překvapivá, protože ještě před rokem sám bojoval se zdravotními komplikacemi a dlouho o něm pak nebylo slyšet. Po Uhlířovi bylo dokonce krátce vyhlášeno pátrání, které nakonec dopadlo naštěstí dobře. Na posledním rozloučení s Víťou Vávrou vypadal Uhlíř, že je v dobré kondici.

Spolužačka ze základní školy vzpomíná na Víťu Vávru

"Chodila jsem s Víťou na základní školu. Byl to výborný kluk, ale rozhodně ne kliďas. Byl to raubíř. Vídali jsme se i po skončení školy," zavzpomínala na pohřbu spolužačka Víti Vávry.

"Jednou jsme takhle s Víťou utekli ze školy po lešení, a pak jsme byli všichni biti," popisuje úsměvnou vzpomínku na hudebníka.


Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy