Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nečekaný ortel: Letos bude na obrazovkách chybět Slavík i s Gottem

Zdroj: Profimedia.cz
Tento rok se budeme muset smířit s tím, že populární anketu hudebních cen Český slavík neuvidíme. Historická soutěž, kterou si všchni spojujeme hlavně s mistrem Karlem Gottem a Lucií Bílou, zažije pořádný restart. Co bylo impluzem k tak radikálnímu řezu?

Anketa hudebních cen Český slavík se tento rok konat nebude. Pořadatelé chtějí pořádný restart a plánují anketu odložit zase až na další rok. Další anketa o nejlepšího zpěváka a zpěvačku by se snad měla uskutečnit v roce 2019.

Velké změny se budou týkat hlasování, kdy se zamezí masivní vlně hlasů podporující jednoho interpreta. „Představte si, že třeba nějaký politik něco zazpívá a jeho příznivci se na sociální síti dohodnou, že mu pošlou hlasy do ankety. On se dostane někam na přední příčky, a tím se náležitě zviditelní. S tím by měl nejspíš problém organizátor hudební ankety nebo soutěže kdekoli na světě. Na druhé straně nechceme nikoho předem vylučovat. Proto se snažíme najít takovou koncepci, aby anketa byla skutečně o hudbě,“ řekl portálu iDNES.cz Jaroslav Těšínský, který zastupuje agenturu Musica Bohemica.

Letos tedy na svých televizních obrazovkách neuvidíme po 20 letech mistra Karla Gotta (79) ani jiné hudební hvězdy, jak přebírají svého Slavíka. Podle organizátorů a zastupitelů budou změny trvat snad jen rok…

Související články

Další články