Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nečekaný konec Marka Zelinky ve StarDance: Nezvládal to, přiznal, od kolegů v branži zní kritika

Marek Zelinka je výrazná osobnost.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
NÁZOR

Hlavní choreograf StarDance Marek Zelinka (37) opustil svou pozici. Oficiálně kvůli tomu, že se tak sám údajně rozhodl, s ohledem na vyhazov porotce Zdeňka Chlopčíka ve stejném časovém období ale vyvstávají otázky, zda v soutěži před podzimní 13. sezónou neprobíhá spíš nějaká zásadnější čistka a zbavování se nepohodlných. Sám Marek uznal, že časově byla tato práce neuvěřitelně náročná. V branži však podle zjištění eXtra.cz zní i kritika, že se mu ne úplně vždy v soutěži dařilo.

Marek Zelinka: Oficiální odůvodnění konce ve StarDance

„Pozice hlavního choreografa vyžaduje velké časové nasazení a není jednoduché si rozplánovat rozložení sil na většinu roku. Každopádně budu tím, koho může StarDance stále počítat mezi své příznivce,“ uvedl Marek Zelinka podle serveru Novinky.cz.

Jeho vyjádření pro Blesk.cz bylo ovšem ještě záhadnější. Odcházel snad v nepříliš přátelském duchu? „Je to moje rozhodnutí. Ale nechci to dál komentovat, abych zbytečně neztěžoval nástup někomu, kdo tam bude letos na podzim po mně,“ řekl Zelinka.

Kontroverze

Buď jak buď, jeho působení v soutěži, kde vydržel pouhé dva ročníky, se ne vždy setkávalo s porozuměním.

V roce 2021 během těžkých covidových zmatků soutěže údajně extrémně zatěžoval soutěžící, protože potřeboval dohnat to, že coby hlavní choreograf StarDance dva týdny chyběl kvůli nákaze. Panovaly i velké pochybnosti o tom, jestli se jako ne vyloženě tanečník společenských tanců (je to spíš divadelní choreograf) pro pozici vůbec hodí.


Nehodil se na to?

Podle našeho informátora velice blízkého jádru StarDance neměla být volba Zelinky úplně šťastná. „Marek je velice šikovný a talentovaný člověk, ale podle mě má problém s vedením lidí, a než jako divadelník vymyslí choreografii, trvá mu to půl roku,“ sděluje svůj názor náš obvykle dobře informovaný zdroj, který má dokonalý přehled o zákulisí taneční soutěže.

„Je to umělec. Za hodinu to, co je třeba, nedokáže vymyslet, sestavit, nazkoušet. Bylo mi jasné, že to nebude fungovat. Ale vydrželi to s ním dva ročníky, i když už během covidu, kdy Marek onemocněl, byly velké problémy,“ doplnil.

Doporučené video: rozhovor s Veronikou Khek Kubařovou na finále zatím posledního ročníku StarDance:

Otázkou tedy zůstává, jestli v soutěži Zelinka vážně skončil dobrovolně, zda nebyl odejit. Pravdu se ale možná nikdy nedozvíme. Redakce eXtra.cz již také informovala o tom, kdo ho nahradí. Jde o dvojici Ivana Hannichová a Martin Kolda.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy