Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Nečekané spojení: Cristovao a Koller z Lucie navázali spolupráci. Jsme čím dál větší kámoši, chlubí se Ben

+ Další fotografie

Zpěvák Ben Cristovao už delší dobu spolupracuje s Davidem Kollerem. Společně vystoupili také na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí 17. listopadu. "Bylo to z naší strany, já ho poslouchám dlouhou dobu. Lukáš, můj manažer, věděl, jak moc ho mám rád, tak navrhl udělat cover na jeden z jeho songů. Pak se to stalo a od té doby jsme se čím dál víc kámošili," řekl Cristovao pro eXtra.cz.

Na pražském Václavském náměstí vystoupil Ben Cristovao v rámci Koncertu pro budoucnost spolu s Davidem Kollerem. Ačkoli to mnohé fanoušky překvapilo, jejich spolupráce trvá už delší dobu. Jak k ní vlastně došlo? "Bylo to z naší strany, já ho poslouchám dlouhou dobu. Lukáš, můj manažer, věděl, jak moc ho mám rád, a tak navrhl udělat cover na jeden z jeho songů. Pak se to stalo a od té doby jsme se čím dál víc kámošili," vysvětlil redakci eXtra.cz Ben přímo na Václaváku.

Demonstrací 17. listopadu jsem se účastnil mámě na rameni

Zároveň se svěřil i s tím, co pro něj osobně 17. listopad znamená. "Pro mě je to velmi významné datum, kterého jsem se účastnil na rameni mé mámy. Jsem ročník 87. A s přibývajícími léty jsem i více chápal význam toho dne," řekl oblíbený hudebník.

"Jakákoli situace, co se děje ve světě, nám vždy připomíná víc a víc, jak jsou svoboda a podobné věci důležité. Je potřeba se co nejvíce informovat a a podporovat akce, které to nějakým způsobem vyzdvihují," dodal Ben předtím, než vyklusal na pódium.

Koncertu pro budoucnost se účastnily tisíce lidí. Přítomní zaplnili celou horní polovinu náměstí, v hloučcích pak postávali až k tramvajové trati. Několikahodinový koncert střídaný výstupy řečníků již několik let patří k oslavám výročí událostí 17. listopadu. Největší ohlas vzbudila ruská kapela Pussy Riot, která patří k silným opozičním hlasům proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Členky skupiny vyzývaly ke vzpouře, kritizovaly Putina za jeho propojování světské moci s církví, za korupci, za potlačování lidských práv i falešné vlastenectví, jemuž podléhá množství Rusů.

Již zmíněný David Koller pak zazpíval song Nevzdám se, spolu s ukrajinskými, ruskými i běloruskými umělci. "Je to silná píseň a je velmi dojemná. Jsou to dvě písničky od populární ukrajinské kapely a spojili jsme to dohromady. Je to o hrůze té války. Když už to ale přijde a napadne vás někdo silnější, tak autoři té písně říkají, já se nevzdám bez boje, mě jen tak nedostaneš, že mě opiješ rohlíkem nebo umučíš a vyvraždíš spoustu lidí," řekl Koller pro eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy