Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nečekaně rychlý konec: Petra Kvitová se musela rozloučit s Australian Open

Petra Kvitová na Australian Open.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Australian Open

Takový rychlý konec zřejmě česká tenistka Petra Kvitová nečekala. V Melbourne nestačila na Rumunku Soranu Cirsteaovou a po setech 2:6, 2:6 jí podlehla. Naopak dál v turnaji pokračuje Markéta Vondroušová. Reakce přinesl web Sport.cz i sociální sítě.

Formu sice neměla česká tenistka Petra Kvitová nejlepší, ale přesto určitě doufala v lepší výsledek. Hned po úvodním představení v Melbourne totiž prohrála s Rumunkou Soranou Cirsteaovou a její působení na Australian Open tak končí. „Tahle porážka mě hodně bolí. Myslím, že k tomu nemám co říct,“ nechala se slyšet, jak informoval Sport.cz.

Českou tenistku delší dobu trápily problémy se zápěstím a sama přiznala, že nemá ideální formu. „Celý měsíc mi to moc nešlo. Tak to je. Je to sport a já se s tím musím poprat, pracovat na tom, abych byla lepší," dodala Kvitová.

Siniaková nezazářila

Ani Kateřina Siniaková neměla příliš dobrý začátek. Skončila hned v 1. kole dvouhry. Svou formu bude moci ukázat ještě ve čtyřhře s Barborou Krejčíkovou, v níž jsou nasazenými jedničkami.

Úspěch na Australian Open zatím slaví Tereza Martincová a také Markéta Vondroušová. Právě ta měla zpočátku trochu strach, protože její soupeřkou byla domácí držitelka divoké karty Priscilla Honová. „Byla jsem docela nervózní, protože ona je tady doma, dostala divokou kartu a věděla jsem, že naposledy porazila Petru, takže jsem čekala, že něco hrát bude. Myslím, že to nebyl žádný extra zápas, ale hrála jsem to, co jsem potřebovala,“ zhodnotila Vondroušová na tiskové konferenci, jak informoval iDnes.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy