Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Nečekaná smrt trenéra Vladimíra Kovára (†42): Vzkaz od milované Petry vhání slzy do očí

Nečekaná smrt trenéra Vladimíra Kovára (†42): Vzkaz od milované Petry vhání slzy do očí
Zdroj: Archiv Petra Zakouřilová / Koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
LYŽAŘSTVÍ
Český a slovenský lyžařský svět přišel o Vladimíra Kovára (†42). Média obletěla smutná zpráva o náhlé smrti úspěšného trenéra, který se podílel na koučování budoucích šampionů. Jeho partnerka, trojnásobná účastnice olympijských her Petra Zakouřilová (42), na své sociální sítě pověsila srdcervoucí vzkaz.

Profesionální lyžařský kouč, jenž mimo jiné trénoval i veleúspěšnou slovenskou lyžařku Veroniku Velez Zuzulovou (36), zemřel na infarkt. Web olympic.sk uvádí, že poslední chvíle měl prožít doma v Liberci se svou dlouholetou partnerkou Petrou Zakouřilovou, která rovněž pochází ze světa profesionálního lyžování. Je úspěšnou sjezdařkou a trojnásobnou účastnicí olympijských her

"Lásko, ty víš, že jsi byl můj PAN BOŽSKÝ. Díky tobě jsem prožila ty nejkrásnější chvíle v životě. Měli jsme spoustu plánů, jen nám nebylo dopřáno je uskutečnit. Byl jsi ten nejlepší muž, kamarád a táta nejbáječnější Laury," zveřejnila na sociálních sítích dojemný vzkaz svému partnerovi.

Podle serveru olympic.sk se mu milovaná přítelkyně snažila pomoci, jak jen to šlo. Rychle volala sanitku, jenomže oblíbeného trenéra už se zachránit nepodařilo. Šéftrenéra českého reprezentačního družstva juniorů v alpských disciplínách měly dlouhou dobu trápit problémy s krevním tlakem. Ty zdědil po svém otci, který rovněž skonal velmi mladý.

Kovár se svého času řadil mezi nejvíce talentované lyžaře na Slovensku. Světového poháru se účastnil už v osmnácti letech, v roce 1996 si však přetrhal na sjezdovce Stelvio v Bormiu kolenní vazy. Uznávaný kouč Rastislav Daniška prozradil serveru olympic.sk, že Vladimír se po zranění na sjezdovky vrátil, ale už to nebylo jako dřív. "Jestli si dobře pamatuji, další vážné zranění utrpěl v Sestriere. A po něm ještě v USA odjel velmi slušně super-G, ale plakal, že zranění mu víc nedovolí," řekl.

Lyžař, který měl zprvu úžasně nakročeno, svou kariéru předčasně ukončil ve věku 22 let. Šlo o sezónu 2000/2001. Chvíli poté ale našel smysl života v trénování. Stal se součástí slovenské reprezentace a předloni se dostal i k českému národnímu týmu. Další generace mladých šampionů už ale, bohužel, nevychová...

Související články

Další články