Původně si všichni mysleli, že Gabriela Vránová prohrála boj se zákeřnou nemocí. Příbuzní o přičinách její smrti mlčí, vydali jen strohé prohlášení. Od loňského roku sice válčila s rakovinou tlustého střeva, ta ale za jejím náhlým skonem prý nestála.

„Byla v nemocnici kvůli vyšetření s ledvinami, v pondělí ji měli pustit,“ prozradil hereččin tajemník Jiří Zbořil webu Blesk.cz. Vránové prý v sobotu v časných ranních hodinách selhaly ledviny. „Ještě tu mám pro ni luční kytičku, kterou jsem jí chtěl v sobotu přinést do nemocnice,“ dodal Zbořil.

Herečka patřila k dlouholetým členům Divadla na Vinohradech. Diváci si ji pamatují především jako Aničku z legendárních Chalupářů, ale zahrála si i v řadě dalších televizních inscenací a filmů. Znát ji můžete i z filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku, kde si zahrála učitelku, Hledá se táta nebo Poklad byzantského kupce.

Narodila se na Slovensku, ale vyrůstala v Brně. V roce 1960 tam absolovala JAMU, s herectvím naplno začala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Po dvou sezonách odešla do pražského Divadla na Vinohradech, kde zůstala až do smrti.