Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Nečekaná rána pro Andreje s Monikou: Přišli o desítky milionů a rozčílili Francouze

Nečekaná rána pro Andreje s Monikou: Přišli o desítky milionů a rozčílili Francouze
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Zazvonil zvonec...
V průhonické vile Andreje Babiše (65) nebude v nejbližších hodinách příliš veselo. Jeho francouzská luxusní restaurace v Provence zavírá, utopily se v ní miliony eur a nikdy se nedostala do černých čísel. Smutná je i Monika Babišová (46), která se tam během dovolených vždy s chutí chodívala najíst.

„Oznamujeme naší milé klientele, že restaurace Paloma v Mougins je definitivně zavřená. Celý tým vám děkuje za důvěru a věrnost za celé roky fungování,” uvedla Babišova (65) restaurace na svém webu.

Podniku na jihu Francie se dlouhodobě nedařilo, už před rokem přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd a hosté si často stěžovali i na kvalitu nabízených pokrmů. Jakub Šíp z vedení restaurace potvrdil místnímu listu Nice-Martin, že restaurace byla ve ztrátě. "Nikdy to nevydělávalo, utopilo se v tom několik milionů eur," řekl Šíp.

Babiš původně plánoval u restaurace postavit i luxusní hotelový komplex, k tomu však nikdy nedošlo. Francouzi jsou ze zavření restaurace roztrpčeni, jelikož město Mougins je vyhledávanou gastrodestinací a do Palomy proudili turisté, kteří přijeli kvůli jídlu.

Ve svěřenských fondech Andreje Babiše je ještě jedna restaurace Paloma, která leží v Průhonicích u Prahy. Jako vzor jí posloužil právě zavřený podnik v Provence.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy