Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Nečekaná komplikace pro Harryho a Meghan: V Kanadě je nechtějí, jsou pro ně moc drazí

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
problém
Tohle asi nečekali. Princ Harry (35) a Meghan Markle (38) se rozhodli zanechat královských povinností a částečně se usídlit v Kanadě, kde společně strávili už Vánoce. Je v tom ale jeden háček - v Kanadě je nechtějí. Náklady na jejich pobyt coby členů královské rodiny by totiž zřejmě byly nemalé.

Meghan a Harry nejsou drazí, to jen Kanada má málo peněz. I tak by se dalo popsat vyjádření deníku The Globe and Mail, v němž novináři popisují, že pokud Meghan Markle a princ Harry zůstanou členy královské rodiny, nejsou v Kanadě vítáni.

„Kdyby byli obyčejnými občany, Harry a Meghan ze Sussexu, byli by vítáni,“ píše se v deníku, který jindy monarchii podporuje. „Ale jedinečnost této monarchie a její citlivé a zároveň zásadní místo v našem ústavním systému znamenají, že zástupce královské rodiny, princ, který je šestý v pořadí následnictví na trůn, není něčím, co si Kanada může dovolit. Porušuje to nevyslovené ústavní tabu. Naši králové tady nežijí. Vládnou nám z dálky. Jsou našim srdcím blízcí, ale zároveň jsou daleko," zní v článku.

Ačkoliv v Kanadě je každá návštěva z královské rodiny vítána, pobyt prý není vhodný. „Kanada vítá lidi jakékoli víry, národnosti i rasy, ale jestliže jste předním členem naší královské rodiny, tato země by se neměla stát vaším domovem,“ dodávají v deníku.

Kanaďané by prý byli nadšení, kdyby Harry a Meghan v Kanadě bydleli, není však jasné, jak vysoké by byly výdaje na jejich pobyt.

Megxit

V prohlášení, které bylo palácem vydáno krátce po skončení summitu ohledně budoucnosti páru ze Sussexu, královna uvedla, že nechá Harryho a Meghan žít vlastním životem. Královské povinnosti už nebudou muset plnit a další podmínky jejich ukončení působení v královské rodině budou vyjednány. Pár tvrdí, že se chce finančně zaopatřovat sám, lid proto volá i po odebrání titulů, které do jejich peněženek samy o sobě přivádějí nemalou částku.

Související články

Další články