Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nebyl to jenom profesor Snape: 5 nejlepších rolí zesnulého Alana Rickmana (†69)

Záporáci, romantické a historické postavy i čarodějové. To všechno
perfektně zahrál Alan Rickman.
Zdroj: Profimedia, Facebook
+ Další 3 fotografie
Nejen pro fanoušky Harryho Pottera bude 14. leden zapsán v černé kronice. Zemřel představitel profesora Snapa Alan Rickman. V poslední době se stranil veřejnosti a dokonce nehrál. Potají bojoval s rakovinou, které bohužel v necelých sedmdesáti letech podlehl.

Alan Rickman podle DailyMailu zemřel v nemocnici, obklopen svými nejbližšími. Rakovina si tak krátce za sebou vyžádala dalšího umělce. Ve stejném věku jako Alan zemřel i geniální muzikant David Bowie.

Herec Alan Rickman byl miláčkem Britů od začátku kariéry. Začínal v divadle a na prknech stál až do svých 42 let. Na představení Nebezpečných známostí se přišel podívat producent Joel Silver. Tomu se Alan zalíbil natolik, že ho hned obsadil do filmu.

Tady je jeho 5 rolí, ve kterých si ho diváci oblíbili nejvíce.

1. Hans Gruber – Smrtonosná past

V akčních filmu natáčeném na konci osmdesátek dostal roli pořádného záporáka. Konečně se mu otevřely dveře do světa filmu a on začínal postupně dostávat čím dál tím víc rolí.

2. Jamie – Opravdově, šíleně, hluboce

Alan v roli Jamieho hned na začátku filmu zemře, což zarmoutí jeho přítelkyni Ninu natolik, že se k ní vrátí jako duch. Po natáčení střílečky zvolil tohle romantické drama, které publikum ocenilo.

3. Šerif z Nottinghamu – Robin Hood: Král zbojníků

Po pár romantických filmech se opět vrátil do role pořádného záporáka v naturalisticky zpracovaném filmu o Robinu Hoodovi. Za roli si vysloužil hned několik cen.

4. Harry – Láska nebeská

Ve vánočním slaďáku se Alan v roli ženatého Harryho zakoukal do své sekretářky Mii. Sice s ní trochu laškoval a koupil jí drahý šperk, ale nakonec se pokorně vrátil k manželce. Bez tohohle filmu si svátky ani nedovedeme představit! Chcete si o Lásce nebeské přečíst víc? Můžete tady.

5. Profesor Snape – Harry Potter

Touhle postavou si rozhodně získal nejvíc fanoušků napříč všemi věkovými kategoriemi! Profesor Snape nedal svým studentům nic zadarmo a herec s černou parukou perfektně zapadl mezi zdi kouzelnické školy.

Co na to říct, Alan Rickman nám bude chybět!

Související články

Další články